Midyat Kaymakamı Bingöl’den kampüs müjdesi

Midyat Kaymakamı Bingöl’den kampüs müjdesi

MİDYAT - Midyat’ta, 10 bin öğrencinin aynı anda okuyacağı kampüs okul inşa edilecek.

A+A-

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, içerisinde çeşitli okul türleri, yurt ve spor kompleksinin bulunacağı üniversite tarzı eğitim kampüsünün Midyat’ta da yapılacağı müjdesini verdi.

Midyat’ta, 10 bin öğrencinin aynı anda okuyacağı kampüs okul inşa edilecek. Midyat’ta eğitimin vizyonunu değiştirecek yatırımda; okullar yenilenip sınıf mevcudu azaltılırken, öğretmen ve öğrencilerin barınma sorunu da çözülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim kampüsü projesini Midyat’ta da uygulamaya geçirecek. Kampüste; okul binalarının yanı sıra; öğrenci yurtları, spor salonları, kütüphane, yemekhane, sinema salonu, yüzme havuzu gibi birimler bulunacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm Türkiye genelinde uygulamaya koyacağı ‘Eğitim Kampüsü’ projesi Midyat Belediyesi’nce Bağlar Mahallesi’nde tahsis edilen 123 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. Midyat ile birlikte 12 ilde inşa edilecek 2. grup eğitim kampüsleri için mimarı yarışma süreci de başladı.

Kaymakam Bingöl, her açıdan Midyat’a yakışacak modern bir eğitim kampusü ile eğitim altyapısını güçlendirmeyi hedeflediklerini kaydederek, içerisinde çeşitli okul türleri, öğrenci yurtları, spor salonları, kütüphane, yemekhane, sinema salonu, yüzme havuzu gibi birimlerin bulunacağı kampusün temelinin en kısa süre atılacağını ifade etti.

Amaçlarının Midyat’ta eğitimin kalitesi ve imkanlarını artırmakla birlikte, fiziki altyapı sorularını da çözmek olduğunu belirten Bingöl, “Hayati derece önemli olan bu projeji Midyat’a kazandırmanın sevincini yaşıyoruz.İnşallah en kısa zamanda Midyat’a çok büyük bir kampüs hediye etmiş olacağız. Bu kampüste eğitimlerini tamamlayacak öğrencilerimiz, bir yandan kendi geleceklerini inşa ederken diğer yandan devletimizin geleceğini de inşa etmiş olacak.” dedi.

İlçedeki okulların dağınık ve yetersiz şartlarda olduğunu ifade eden Bingöl, ilk etapta 8 lise binası ve 400’er kişilik 1 erkek ve 1 kız öğrenci yurdunun yapılacağını sözlerine ekledi.

Midyat Milli Eğitim Müdür Vekili Şirin Avcı da, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasının ardından, içerisinde aynı öğretim seviyesindeki farklı türden okul ve bölümleri barındıran; güvenli, daha modern ve donanımlı sınıfları, açık-kapalı spor kompleksleri, salonları, kütüphaneleri bulunan, kapasitesi yüksek yerleşke modelleri oluşturmak amacıyla eğitim kampüsü projesinin Midyat’ta da hayata geçirileceğini dile getirdi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum