Midyat İçin Ak Parti’den Sürpriz Aday

Midyat İçin Ak Parti’den Sürpriz Aday

Yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti Midyat İlçe Teşkilatı’na Midyat Belediye Başkanlığı için ilk resmi aday adayı başvurusunu genç işadamı Fırat Özel yaptı.

A+A-
Midyat’ın tanınmış başarılı genç işadamlarından biri olan evli ve 2 çocuk babası 33 yaşındaki Fırat Özel, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) mahalli idareler seçiminde Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu. 
 
Genç Mimar Fırat Özel, yaptığı açıklamada, Ak Parti’nin ülke genelinde yaptığı üstün hizmetlerden gelişen ve değişen güzel ilçemiz Midyat’ın da en üst düzeyde yararlanması, kültür turizminin başkenti olması, cazibe merkezine dönüşmesi ve gerekli olan hizmetleri en iyi şekilde alması için bu göreve talip olduğunu söyledi.
 
Midyat Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan İç Mimar Fırat Özel, adaylık gerekçesini Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Halis İş’e değerlendirdi. 
 
Midyat’ta ticari anlamda birçok alanda başarılı bir şekilde faaliyet gösteren genç iş adamı Fırat Özel, “Bu hizmetlerimizi halka hizmet yolunda da kullanmak için Midyat Belediye Başkanlığı’na aday adayıyım. Bugün Midyat’ta yeni şeyler söylemenin zamanıdır. Bugün Midyat’a yeni hedefler koymanın zamanıdır. Bu ülkenin evlatları olarak bizler milletimizin imkânları ile yetiştik ve bu günlere kadar geldik. Bu ülkenin en iyi okullarında eğitimimizi tamamladık. Hal böyle iken bizler kendi kabuğuna çekilerek, küçük dünyalarında ufak mutlulukların peşinde koşanlardan olamayız, olmamalıyız. Milletimizin gelecek hedeflerini gerçekleştirme noktasında gayretimizle ve çabamızla Midyat’ımıza da katkı sağlayarak arkamızda güzel izler bırakabilirsek şeref duyarız. Amacım gök kubbede hoş bir seda bırakıp bu aziz milletin hayır duasını almaktır. İşte siyaseti bu noktada bir araç olarak görüyor ve millete hizmet bakımından bu aracı etkin bir biçimde kullanmak gerektiğine inanıyorum. Allah nasip ederse yıllardır ekmeğini yediğim Midyat’a hizmet için varım. Bu vesileyle tüm Midyatlı hemşerilerime saygılarımı sunuyor; bu kararımın partimize ve ilçemize hayırlı olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum.” dedi.
 
“BAŞBAKANIMIZIN GENÇLERE ÖNEM VERİYOR” 
 
Mardin’in büyük şehir olmasıyla Midyat’ın üstlendiği misyonun farkında olduğunu belirten Mimar Özel, AK Parti’lilerin ve Midyatlı vatandaşların büyük ilgisi altında aday adayı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 
 
“Siyasi yaşamımızın amacı ve nedeni olan, Midyat sevdamızın, insanımıza olan inancımızın ve onların bizden beklentileri doğrultusunda aldığımız bir kararın sonucu olarak 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için gönül verdiğim Ak Parti’den Midyat Belediye Başkanlığı için aday adaylığına başvurumu yapmaktan gurur ve onur duyuyorum. Başbakanımızın biz gençlere verdiği önemi ve gençlere ne kadar çok güvendiğini biliyoruz. Bende bu sebeple Sayın Başbakanımızın bizlere olan güvenini perçinlemek için aday adaylığımı açıkladım. Siyasetteki en büyük kazanç milletimizin yaptığı hayır dualarıdır. Burada benim için önemli olan Midyatlıların güvenini, sevgisini kazanmak. Birbirimize destek olup birlik olursak güzel başarılar elde ederiz. Çünkü bu iş, takım işi. Takım ruhumuz olmazsa yapabilecek bir şeyimiz de olmaz. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu hizmette var olabilmek çok önemli. Ailemle, çevremle ve büyüklerimle konuştum. Kararımı verdim ve AK Parti Midyat Belediye Başkanı aday adaylığımı açıklıyorum. Halkımızın duası ve destekleriyle hizmet yolunda olmak istiyoruz” 
 
“ZAHMETSİZ RAHMETİN OLMAYACAĞINI İYİ BİLİYORUM” 
 
Zor ve zahmetli bir yolculuğa çıktığını iyi bildiğini dile getiren Özel, “Fatih Sultan Mehmet’in dediği gibi ‘Bir şehri imar etmek halkın gönlünü almaktır’ sözünden hareketle, Ak Parti Belediyeciliği’nin başarısında asıl nokta olan insana hizmet ederek, insanın gönlünü hoş tutmaktır. Bizlerinde öncelikli hedefi budur. Bizler böyle bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuk içerisinde birçok zahmeti ve türlü çileyi barındırıyor. Bunu gayet iyi biliyorum. Bunun yanında zahmetsiz rahmet olmayacağını da iyi biliyorum. Gerçekten bizler katılımcılığa açık, ben değil, biz diyen, sivil toplumu önemseyen, toplumsal gelişmelere duyarlı, tüm halkımızın değerlerine sahip çıkacağız. Değişim ve dönüşümü takip eden değil, bizzat gerçekleştiren, sosyal diyaloga açık, dürüst, üretken, hizmet etmeyi seven, pratik, cesur, mütevazı, kendiyle, kentiyle, kimliğiyle, kültürüyle, ülkesiyle barışık, kendini değil Midyat’ı düşünen insan olacağız. Dik duran ama diklenmeyen, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesi, her zaman ilkemiz olmuştur, bundan sonrada olmaya devam edecektir. Bu düşünce ve inançla, güzel ilçemiz Midyat’ımıza hizmet etme noktasında Belediye Başkanlığına aday adaylığımı resmen açıklıyorum. Ben şimdiden tüm aday adayı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 
“POTANSİYELİNİ VE DİNAMİKLERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARACAĞIZ”
 
Midyat’ın gelişmesinin, zenginleşmesinin yolu turizme gereken önemin verilmesi ile olacağını açıklayan Özel, turizm alanında Midyat’ın hak ettiği gelişmeyi yaşaması için şimdiden önemli projeleri hazırladığını belirtti.
 
Turizmin yıllardır bilinen benzetmeyle “bacasız fabrika” olduğunun altını çizen Özel, şöyle devam etti: 
 
“Midyat ilçemizin tarihi kültürel değerlerin gün yüzüne çıkarılması ve tanıtılması, var olan turizm potansiyeli ve dinamiklerini, bütüncül bir yerel kalkınma anlayışı ile katılımcı, şeffaf bir perspektifle hayata geçirmek temel amacım olacaktır. Turizmin, kentlere ne gibi katkılarının olduğunu gerek ekonomik gerekse kültürel anlamda yansıtan çok iyi örneklerimiz var. Midyat’ın turizm konusunda önünün açılmasını sağlamak için gerekli projeleri hayata geçireceğiz. Midyat’a daha çok turist çekebilmek için tarihini, doğasını, sıcakkanlı insanları, yerel kültürünü ön plana çıkarmak için gereken yapılacaktır. Bunun yanında, sosyal, kültürel, sportif ve eğitim ile ilgili gençlerin beklentilerini karşılayacak yatırımların yapılmasını sağlamak önceliklerim arasındadır. Bunun yanında insanlarımızın geneline hitap edecek dinlenme ve mesire alanları oluşturacağız.”
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum