Midyat HEM'in DYK Kursu Öğrencilerinden Müthiş Başarı

Midyat HEM'in DYK Kursu Öğrencilerinden Müthiş Başarı

Midyat Halk Eğitim Merkezi'nin DYK kursu kapsamında yabancı dil bölümü öğrencileri için açtığı kursta YKS sınavına hazırlanan 12 öğrenci üniversiteye yerleşti. 

A+A-

Midyat Halk Eğitim Merkezi'nin DYK kursu kapsamında yabancı dil bölümü öğrencileri için açtığı kursta YKS sınavına hazırlanan 12 öğrenci üniversiteye yerleşti.  Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün destekleriyle şu ana kadar açtığı DYK kursunda eğitim verdiği öğrencileri büyük bir oranla önde gelen üniversitelere yerleştirme başarısı gösteren Midyat Halk Eğitimi Merkezi, pandemi sürecine denk gelen TYT ve YDT sınavlarında da bu başarısından taviz vermedi. Bölümün İngilizce öğretmeni Adnan Baysal'ın rehberliğinde sınava hazırlanan 14 öğrenciden 12'si yabancı dil puanıyla üniversitelere yerleşti. 

TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDULAR

2021 YKS sınavı sonucunda üniversiteye yerleşen öğrenciler, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Orhan Şaşmazve İngilizce Öğretmeni Adnan Baysal'a teşekkür ziyaretinde bulundular. Öğrencilerden Nurcan Deniz, Betül Güler ve Azime Tasman, tüm öğretmen ve idarecilere, bu noktaya gelmelerinde verdikleri emekler için çok şey borçlu olduklarını söyleyip, teşekkür ettiler.

Kars Kafkas Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne yerleşen Nurcan Deniz, "Bizim burada çok güzel günlerimiz oldu. Biz burada hedeflerimize, hayallerimize kavuştuk Halk Eğitim sayesinde, öğretmenlerimiz, müdürümüz sayesinde. Onların bizlere çok büyük destekleri ve katkısı oldu. Halk eğitim merkezine gelip de böyle güzel bir bölüme yerleşeceğim kimsenin aklına gelmezdi, ama ben de arkadaşlarım da biz buranın sayesinde hayallerimize kavuştuk, hedeflerimize kavuştuk. Bu yüzden çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum arkadaşlarım adına da, kendi adıma da." dedi. 

Bitlis Eren Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne yerleşen Betül Güler ise, "Öncelikle müdürümüz Sayın Orhan hocaya çok çok teşekkür ediyorum böyle bir kurs açtığı için. İngilizce hocamız Adnan hocaya da çok teşekkürlerimi iletiyorum. Onlar olmasaydı belki biz bu başarıyı elde edemezdik, çok mutlu günlerimiz oldu burada, inandık ve başardık. Hem kendimiz çalıştık, onların sayesinde biz buradayız. Çok mutluyum üniversiteyi kazandığım için. Çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne yerleşen Azime Tasman da, "Hayallere giden yol halk eğitimden geçiyor. Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. hayallerimiz için bize katkı sundular." şeklinde konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.