Midyat HEM, İstihdam Kapısı Oldu

Midyat HEM, İstihdam Kapısı Oldu

Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Alaattin Seven, Merkez bünyesinde açtıkları kurslarla ilgili bilgiler verdi.

A+A-

Midyat Merkez Halk Eğitim Merkezi (HEM), yürüttüğü kurslar ile istihdamı artırmaya yönelik eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

HEM, vatandaşlara mesleki, sosyal ve kültürel amaçlı bilgi-beceri kazandıran, boş zamanlarını olumlu faaliyetlerle değerlendirmelerini, gelirini artırmayı sağlayan bir yaygın eğitim kurumu olarak etkinliklerini sürdürüyor.

Yaptıkları çalışmalar ve yeni açtıkları kurslar hakkında bilgi veren Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Alaattin Seven, açtıkları 50 kursta 750 kursiyerin eğitim-öğretim gördüğünü söyledi. Mevcut kurslara ek olarak 2014-2015 yılında yeni kurslar açtıklarını belirten Seven, bir çok usta öğreticiye iş imkanı, kursiyerlere ve ev hanımlarına ek gelir sağladıklarını kaydetti.

Açtıkları kurslara büyük ilgi gösteren Midyat halkına teşekkür eden Seven, “Her sene Midyat’ta açtığımız yaklaşık 300 kursa katılan ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan 3 bin 500 civarında vatandaşımıza sertifika veriyoruz. 2014-2015 yılı eğitim-öğretim dönemi içerisinde açtığımız 50 kursta 750 kursiyerimize mesleki ve teknik eğitim veriyoruz. Bizlere verdikleri desteklerden ötürü Midyat halkına teşekkür ediyoruz. Artık vatandaşımız, Halk Eğitim Merkezinde açılan kursların ne olduğunu kavradı. Biz, burada hem meslek öğretiyoruz, hem de kursiyerlerimize para kazandırıyoruz. Bu sayede kursiyerlerimiz, hem meslek öğreniyorlar hem de bu sayede aile bütçesine katkı veriyorlar” dedi.

KURSLAR DEVAM EDİYOR

Özel sektör veya kamudan farklı taleplerin gelmesi durumunda yada kursiyerlerden talep gelmesi halinde daha değişik kurslar açabileceklerini söyleyen Seven, yeni dönemde açtıkları kursları şöyle sıraladı:

“Verilen eğitimlerin çoğu zaten istihdama yönelik açılan kurslar. Bu kurslara katılan kursiyerlerimize, kurs bitiminde sertifikalarını veriyoruz. Verdiğimiz eğitimler sonucunda kursların yararlı olduğunu görmek, bizleri son derece mutlu ediyor. Bizlerin emeklerinin boşa gitmediğin görüyoruz. İlçemizde özellikle kadınlara yönelik, yalnız meslek edinme amacının dışında, kadınlarımıza gelir sağlamak amacıyla da kurs açmış bulunmaktayız. Kadın istihdama yönelik giyim teknolojisi, makine nakışları, el nakışları, trikotaj kursları ile evde çocuk bakımı, aile eğitimi, yaşlı ve hasta hizmetleri kursu bizim için önemli kurslar. Bunların yayında bilgisayar destekli muhasebe, kalorifer ateşçiliği, diş protez yardımcılığı, el sanatları teknolojisi, çocuk gelişimi ve eğitimi, güzellik ve saç bakım hizmetleri, okuma-yazma, bilgisayar kullanımı, yabancı dil ve açık öğretim öğrencilerine yönelik destekleyici kurslarımızı açmış bulunmaktayız.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum