Midyat Halkı Bağrına Bastı

Midyat Halkı Bağrına Bastı

Centilmenlik örneği sergileyen SP ve BDP’li adaylar birbirine başarı diledi…

A+A-

Midyat siyasetinin etkili ismi Saadet Partisi Midyat Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Veysi Şahin ile BDP adayı Eğitimci İlhan Bayar, birbirine başarı dileğinde bulundu.

ADAYLARDAN CENTİLMENLİK SÖZÜ

Seçim çalışmalarını yürüten Saadet Partisi Midyat Belediye Başkan adayı Veysi Şahin, Barış ve Kardeşlik Parkı yanında bulunan BDP’nin seçim irtibat bürosunda karşılaştığı BDP Midyat Belediyesi eşbaşkan adayı İlhan Bayar, birbirleriye tokalaşarak başarı dileklerinde bulundu. Ayaküstü sohbet eden iki aday, Midyat’ta seçim yarışının şenlik havasında geçmesini istedi.Adayların karşılaşmasında Şahin’i takip eden kalabalık ekip de alkış yaparak “Midyat kazanacak” sloganı attı. 

TEZAHÜRATLARLA KARŞILANDI

Adaylığı ilan edildikten sonra çalışmalarına aralıksız devam eden Belediye Başkan adayı Veysi Şahin, bugün Midyat kesimine miting gibi bir buluşmayla adeta çıkarma yaptı. Şahin’in Midyat kesimindeki ziyaretine eski Mardin Milletvekilleri Muzaffer Arıkan ve Muharrem Doğan, eski Midyat Belediye Başkanı Felemez Aslan, kanaat önderleri ve kalabalık bir partili grup eşlik etti.

Seçim çalışmaları kapsamında çarşı esnafını ziyaret eden Midyat Belediye Başkan adayı Veysi Şahin’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sabah saatlerinde kalabalık bir partili grupla esnafları tek tek gezen Şahin, çarşı merkezinde dolaşırken 7’den 70’e herkesle tokalaştı, esnafları işyerlerinde ziyaret ederek 'hayırlı işler' temennisinde bulunarak, taleplerini dinledi. Birçok esnaf da Şahin’i sevgi ve coşkuyla ‘Midyat’a yakışan başkan’ tezahüratı ve çiçeklerle karşıladı.

Esnaf gezisinin ardından açıklama yapan Veysi Şahin, yerel seçim arifesinde oldukları ve bu amaçla esnafları ziyaret ettiklerini belirterek, esnaf gezilerinin sadece adaylık sürecinde kalmayacağını Belediye Başkanı olduktan sonrada halkın arasında olacağını söyledi. 

foto-galeri-icon.png

'MİDYAT’A HİZMET ETMEK KUTSALDIR'

Esnafın ve vatandaşların kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Şahin, “Midyat ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz kadim bir şehir, dinler ve diller kenti. Buraya hizmet etmek, Midyatlıların hizmetkarı olmak da çok önemli ve kutsal bir görevdir. Güzel memleketime hizmet etmek için aday oldum. İnşallah bizler göreve gelince kendimizi makam odasına hapsetmeyeceğiz. Sürekli halkın arasında, iç içe, halkın iktidarının egemen olduğu bir yönetim anlayışı ile belediyeyi yöneteceğiz.

Bildiğiniz gibi seçimlere bir aydan kısa bir süre kaldı. Bu sebeple çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hedefimiz Midyat’ta birinci parti olmak. Bu hedefi yakalamak için de gece gündüz demeden çalışıyoruz. Halkımızın ilgisinden oldukça memnunuz. Bugün Midyat kesimindeki çarşı esnafımızı ziyaret ettik. Onların sıkıntılarını dinleyip partimizin seçim vaatlerini içeren broşürleri dağıttık. Toplumun her kesimine hitap eden bir belediye başkanı profili çizeceğiz. Halkla birlikte yönetim anlayışını şiar edinerek Midyat’ı Türkiye’de örnek bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

Esnafın sorunlarının ortak olduğunu belirten Veysi Şahin, seçildikten sonra Midyat Belediyesi olarak sorunların çözüm noktasında olacaklarını ifade etti.

Veysi Şahin ve beraberindekilerin ziyaretiyle moral bulan esnaflar ise, gerçekleşen ziyarette memnun olduklarını belirterek, çiçek takdim ettiler.

Önceki ve Sonraki Haberler