Midyat Eğitim-Sen’de Yeni Dönem

Midyat Eğitim-Sen’de Yeni Dönem

KESK’e bağlı Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği’nin olağan genel kurulunda Reşit Aslan, başkanlığa seçildi.

A+A-
Midyat’ta, 250 üyesi bulunan Eğitim-Sen Temsilciliği’nin yeni başkan ve yeni yönetimi belirlemek için sendika binasında yapılan ve tek liste halinde gidilen kongrede, Reşit Aslan başkanlığa seçildi. 3 yıldır Eğitim-Sen camiasını temsil eden mevcut Başkan Halil İbrahim Efetürk, yeni yönetimde sendika temsilciliğinin Basın ve Yayın Sekreterliği görevine getirildi.
 
Aslan’ın başkanlığındaki yeni yönetim Mensule Yenigün, Mehmet Emin Çiçek, Fesih Yeler, Halil İbrahim Efetürk, Aziz Çetin, Süleyman Yavuz, İsmail Sözcü, Celal Atış ve Murat Yıldız’dan oluştu. Yapılan açıklamaya göre, yeni görev dağılımı ise şöyle belirlendi; Kadın ve Örgütlenme Sekreterliğine Mensule Yenigün, Basın ve Yayın Sekreterliğine Halil İbrahim Efetürk, Hukuk ve Mali Sekreterliğe Mehmet Emin Çiçek ve Eğitim Sekreterliğine Fesih Yeler.
 
Seçim ile ilgili açıklama yapan yeni başkan Reşit Aslan, emeğin mücadelesine her zamanki gibi kararlılıkla devam edeceklerini, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da eğitim emekçileri ile birlik ve beraberlik içerisinde var olan kazanımları korumak ve yeni kazanımlar elde etmek için mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı.
 
Aslan, “3 yıldır temsilcilik görevinde bulunan yönetimdeki arkadaşlara ve emeği geçen tüm üyelerimize emeklerinde ve fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Midyat Eğitim-Sen Temsilciliği olarak sendikamızın hedef ve ilkeleri doğrultusunda anadilde eğitim, emek ve tüm özgürlüklerden yana tavrımızı ortaya koyacağımızı buradan açıklıyoruz. Aldığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Üyelerimizin bize olan güvenini boşa çıkarmayacak, başarılı bir sendikacılık ortaya koymak için görevimizi en iyi bir şekilde yapmaya çalışacağız.” dedi.
 
Kongreye, Eğitim-Sen Mardin Şube Başkanı Mehmet Can Yıldız, BDP Midyat Başkanı Feyzi Belke, Süryani Kültür Derneği Eşbaşkanı Ayhan Gürkan, Eğitim-Sen Nusaybin Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri, SES Midyat Temsilcisi Dr. Aykut Çabadak’ın yanı sıra üyeler katıldı.
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum