MİDYAT BİLSEM, YARIYIL TATİLİNDE KAPILARINI ÖĞRENCİLERE AÇTI

Midyat'ta yarıyıl tatilinde öğrenciler BİLSEM'de destekleme ve yetiştirme kurslarında ilgi ve yeteneklerine göre atölyelerde hem eğlenerek hem öğrenerek tatillerini geçiriyor.

Mardin'in Midyat İlçesinde, MEB'in Kış okulları programına katılan öğrenciler, yarıyıl tatillerini hem eğlenerek hemde öğrenerek verimli şekilde geçiriyorlar.

Etkinlik temelli çalışmalarda; matematik uygulamaları, yabancı dil (İngilizce), bilimsel araştırma teknikleri ve drama atölyeleri düzenleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilini bilim ve sanatla geçirmek isteyen öğrenciler için bir ilk olarak Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerini (BİLSEM) sömestr tatilinde de kış okulları kapsamında öğrencilere açtı. Midyat'ta yarıyıl tatilini verimli geçirmek isteyen öğrenciler, Bilim ve Sanat Merkezi'nde (BİLSEM) ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde açılan etkinlik kurslarına yoğun ilgi gösteriyor.Bilim, sanat, matematik ve İngilizce olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar, öğrencilerin ara tatili daha verimli ve etkin geçirmelerine imkan sağlıyor. Robotik Kodlama, Zeka ve akıl oyunları, sanat, matematik ve İngilizce atölyelerinde, matematik okur yazarlığını güçlendirmek ve günlük beceriler kazandırmak için de eğitim veriliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen konsept ve takvim doğrultusunda başlayan yarıyıl kursu 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. İlçe Mili Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay da, öğrencilerin atölyeleriniz ziyaret ederek, öğrencilerle zaman geçirdi.

01 Şubat 2023 Çarşamba 08:51

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar