Midyat Belediyesi’nden Şelaleli Park Hizmeti

Midyat Belediyesi’nden Şelaleli Park Hizmeti

Yeni parklarla ilçeyi güzelleştirmeye, mahallelerin değerini artırmaya çalışan Midyat Belediyesi’nin kent estetiği hamlesi devam ediyor.

A+A-

Midyat Belediyesi, kentin genel görünümünü değiştirmek için çevre düzenlemeleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Belediye son olarak Yeni Mahalle’de 1970’li yıllara kadar sanat ve kültür merkezi olarak hizmet veren ve film gösterimlerinin yapıldığı atıl durumdaki sinema binasını yıkarak, yerine yapay şelaleli park yaptı.

Estetik değeri yüksek, yapay taş uygulamalarıyla sıra dışı ve çok çekici bir park olarak yapımı gerçekleşen 800 metrekarelik parkta 150 metre uzunluğa sahip hareketli suyla birlikte, yapay şelale uygulaması gerçekleşti. Yaklaşık 100 bin TL’ye mal olan ve belediye meclis kararıyla Midyatlı eski siyasetçi Avukat Orhan Oğuz isminin verildiği park, vatandaşlarla birlikte belediye ye gelen vatandaşların da dinlenmesine olanak sağlıyor.

Midyat’ı çağdaş ve planlı bir kent olarak geleceğe taşımak için kararlı adımlarla çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini söyleyen Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, modern şehirciliğin gerekliliği olan ilkelerden taviz vermeden hizmet üretmeye devam ettiklerini kaydetti.

Midyat’ın güzellik potansiyelinin oldukça fazla olduğunu ve kendilerinin de bu güzelliği artıracak işler peşinde olduklarını anlatan Nasıroğlu, “Biz Midyat’a hizmet etmek için yola çıktık ve hizmet ediyoruz. Midyat’ın kökleşmiş problemlerini çözmeye and içtik ve teker teker çözmeye devam ediyoruz. İlçemizin her metrekaresini insanımızın mutluluğuna, hizmetine sunmanın heyecanıyla çalışıyoruz. İnsanımıza sağlıklı bir çevreyle, sağlıklı bir soluk kazandırmak, kente yakışır bir çevre ile modern bir şehir yapılanması için çalışmalarımız sürecek” dedi.

ESKİ SİNEMA BİNASI YIKILDI, YERİNE PARK YAPILDI

İlçedeki görselliği artırmak ve estetik mimariyi geliştirmek adına yatırımlarda görsel estetiğe büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Nasıroğlu, çarşı merkezinde görüntü kirliliğine neden olan ve çökme tehlikesi bulunan atıl durumdaki betonarme sinema binasını yıkarak, yerine yapay şelaleli park yaptırdıklarını söyledi.

Altyapı ve üstyapıda gerçekleştirdikleri rekor hizmetle ilçenin varoş kaderini değiştirdiklerini, mahallelerin değerini artırdıklarını söyleyen Şehmus Nasıroğlu,  şöyle konuştu:

“Yeşil alanlar, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin önemli göstergelerinden biridir. İlçemizde bu değişime katkı sağlayan önemli merkezlerden biri. Midyat’a daha fazla yeşil alan kazandırmaya büyük önem veriyoruz. Yatırımlarımızda estetik vurgusunu öne çıkarmaya çalışıyoruz. Yeni hizmete giren Av. Orhan Oğuz Parkı’nda da şehircilik açısından estetik vurguyu ön plana çıkardık. Yapay şelale uygulamasıyla parkımıza sıra dışı bir görünüm kazandırdık. Halkımıza yürürken, dinlenirken nefes alabileceği görsel bir ziyafet sunduk. Parkımız tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

Yaptıkları yatırımlarla Midyat’a modern bir kent kimliği kazandırdıklarını, kazandırmaya da devam edeceklerini ifade eden Nasıroğlu, her mahalleye park ilkesiyle yeşil alan yatırımı yaptıklardıklarını hatırlatarak, “İlçemizde uygun olan yerlere çocuklarımızın oynayacağı, büyüklerin gezip dinlenecekleri, spor yapabilecekleri parklar ve yeşil alanlar oluşturuyoruz. Çok amaçlı parklarla hem ilçenin geleceğine yatırım yapıyoruz hem de ilçenin değerini artırıyoruz” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum