Midyat Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı

Midyat Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı

Midyat Belediyesi 2012 Temmuz ayı Meclis Toplantısını Başkan Şehmus Nasıroğlu yönetiminde gerçekleştirdi.

A+A-

Midyat Belediyesi 2012 Temmuz ayı Meclis Toplantısını Başkan Şehmus Nasıroğlu yönetiminde gerçekleştirdi.

Başkan Nasıroğlu, Berat Kandili olması dolayısıyla meclis üyelerinin kandillerini kutlayarak, şehrimize ve ülkemize barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Toplantıda, belediyeye 2 yıl süre ile 12 özel güvenlikçinin alınması, Nusaybin Yolu Üzeri’nde bulunan belediyeye ait mesire alanında yeni bir adliye binası için yer tahsisi ve Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait park alanlarının kiralanması görüşüldü.

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereğince gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından Temmuz ayı birleşiminde 7 madde görüşülerek karara bağlandı.

GÜNDEM MADDELERİ

Bahçelievler Mahallesi, Yeni Devlet Hastanesi yanında bulunan ve imar planında park olarak yer alan 3 bin 886 metrekarelik taşınmazın 2 bin 75 metrekaresinin maliye hazinesi adına kayıtlı olduğu, geriye kalan bin 811 metrekarelik kısmının ise Midyat Belediyesi tüzel kişiliği adına park olarak terk edilen taşınmazın (park alanının) tamamında idarece düzenlenecek teknik şartname çerçevesinde 10 yıl süre ile kiralanmasına oy çokluğu ile karar verildi.

Bahçelievler Mahallesi, Mahalmayo mevkiinde (Belediye Kademesi) arkasında bulunan ve imar planında park alanı olarak yer alan 8 bin 67 metrekare büyüklüğündeki taşınmazın 30 yıl süre ile eğlence merkezi ve lunapark olarak kiralanmasına oy çokluğu ile karar verildi.

Belediyenin farklı birimlerinde görevlendirilmek üzere 2 yıl süre ile 12 kişilik silahlı özel güvenlikçinin alınması oy birliği ile kararlaştırıldı. Nusaybin Yolu üzerinde (Yeni Devlet Hastanesi Arkası) imar planında mesire alanı olarak işlenen taşınmazın 7 bin metrekaresinin yeni adliye binası olarak tahsis edilmesi konusu görüşülüp oy çokluğu ile karara bağlandı.

İMAR MADDELERİ

Belediye Meclisi gündemde yer alan imar maddelerini de görüşerek karara bağladı. Bahçelievler Mahallesi’nde 266 Nolu Ada,  187, 249, 250 ve 381 nolu parsellerde plan değişikliği  hususu görüşülüp karara bağlandı. Yapılan imar plan değişikliği ile parsellerin ticari alan olarak değiştirilmesi talebi oy çokluğu ile kabul edildi. Ortaçarşı Mahallesi’nde 276 Numaralı  Ada, 14 numaralı parselde kayıtlı taşınmaz ile ilgili mevzi imar planının yapılması hususu mecliste görüşülüp oy çokluğu ile kabul gördü. Ayrıca Gölcük Mahallesi’nde 205 Numaralı  Ada, 26 numaralı parselde kayıtlı taşınmaz ile ilgili plan değişikliği yapılması hususu mecliste görüşülüp oy çokluğu ile  karara bağlandığı Temmuz ayı oturumunun dilek ve temenniler bölümünde Başkan Nasıroğlu, meclis üyelerinin sorularını yanıtladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum