Midyat Belediyesi-Kızılay İşbirliği

Midyat Belediyesi-Kızılay İşbirliği

Türkiye Kızılay Derneği’nin Ankara’daki Genel Merkezi tarafından gönderilen 2 bin 500 parça giysi Midyat'ta 500 dar gelirli aileye dağıtıldı.

A+A-

Türk Kızılayı, Midyat Belediyesi aracılığıyla fakir ve yardıma muhtaç ailelere kışlık giyecek yardımında bulundu.

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun girişimleri sonucu Türkiye Kızılay Derneği’nin Ankara’daki Genel Merkezi tarafından gönderilen 2 bin 500 parça giysi 500 dar gelirli aileye dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, “Kızılay’ın olduğu tüm yerde anlamlı işler yapılmaktadır. Nerede dara düşmüş biri varsa düşüncesi, dini, dili ve ırkı ne olursa olsun, bir topluluk varsa Kızılay Türk milletinin bir temsilcisi olarak orada hemen boy gösteriyor. Bugün de Kızılay Midyat’taki fakirlere onların yanında olduğunu gösterdi. Şefkat elini Midyat’a da uzattı. Kızılay Genel Merkezi tarafından gönderilen hiç kullanılmamış elbiseleri tespit ettiğimiz yaklaşık 500 ihtiyaç sahibi aileye dağıttık. Bu anlamlı yardım için tüm Kızılay çalışanlarına ve bağışçılarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kızılay yardımlarından oldukça memnun olduklarını dile getiren Midyat Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Şehmus Gümüş de, Türk Kızılayı tarafından dar gelirli ve yoksul ailelere dağıtılmak üzere gönderilen giyim malzemelerini hak sahiplerine ulaştırmaktan dolayı büyük heyecan yaşadıklarını söyledi.

Türk Kızılayı’nın Midyat’taki ailelerin yüzünü güldürdüğünü ve onlara büyük bir sevinç yaşattığını kaydeden Gümüş, “İnsani yardım çalışmalarının yanı sıra birçok konuda hizmet üreten, bu konularda kurum ve kuruluşların desteğini alan Türk Kızılayı, yine önemli bir iyiliğe imza attı. Türk Kızılay’ı dar günde Midyat’taki ailelerin yüzünü güldürmüş, onlara da sevinç yaşatmıştır. Fakir ve muhtaç ailelerin desteklenmesi için hazırlanan projeler bizleri memnun ettiği gibi çok da heyecanlandırıyor. Kızılay tarafından gönderilen yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaktan büyük mutluluk duyduk.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Midyat Belediyesi yetkilileri daha önceden isimleri belirlenen fakir ailelere yardım malzemelerini ev adreslerinde teslim etti. Giysileri alan fakir vatandaşlar bu kampanyada emeği geçenlere teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.