Midyat Belediye Meclisi'nin Kasım Ayı Toplantısı

Midyat Belediye Meclisi'nin Kasım Ayı Toplantısı

Midyat Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısı yapıldı.

A+A-

Midyat Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısı yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ve meclis üyeleri katıldı.

Midyat Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere Belediye Meclis toplantı salonunda Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun başkanlığında toplandı. Açılış ve yoklamanın ardından Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı gündemindeki maddeler görüşüldü.

Toplantıda gündeme geçilerek, 2013,2014 ve 2015 Mali yıllarlına ait tahmini gelir ve gider bütçeleri görüşülmek üzere Aralık ayı toplantısına oy çokluğu ile ertendi. İlçedeki ‘şehir içi minibüs ve yarım otobüs ile özel halk otobüsleri dâhil, şehir içinde servis güzergâhları ve durak yerlerinin belirlenmesi ve tespitlerine ilişkin düzenleme’ ile ‘belediye de memur statüsünde çalışan personele sosyal denge tazminatının ödenmesi konuları’ tekrar görüşülmek üzere önümüzdeki aya oy çokluğu ile ertendi.

GÜNDEM DIŞI: İMAR DEĞİŞİKLİĞİ

Öte yandan gündem maddeleri arasında yer almayan Belediye İmar İşleri Müdürlüğü’nün imar plan değişiklikleri oy birliği ile onayladı.

Meclisin onayladığı imar planı değişiklikleri şöyle:

Sanayi Mahallesi’nin sınırları içerisinde yer alan Cizre Yolu Üzeri’ndeki imar adalarındaki yapı yoğunluklarının değişmemesi, kentin imar planı bütünlüğünün korunarak düzenli bir yapılaşma sağlanması amacıyla yürürlükteki imar planında “Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı” olan söz konusu 18 bin 500 metrekare yüzölçümlü taşınmazın “Konuta Açılması”na yönelik imar plan değişikliği karara bağlandı.

Ayrıca parkların genişletilmesi ve dere yataklarının ıslah edilmesi çalışmaları kapsamında Gölcük Mahallesi 303. sokakta bulunan bin 400 metrekarelik alanın mevcut park ile bütünleştirilmesi, bunun karşılığında da parsel sahibine belediyeye ait bir başka parselin aynı oranda verilmesi hususu da oy birliği ile karara bağlandı.

VİCDANEN RAHATSIZDIM
Konu ile ilgili açıklama yapan Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, “Sanayi Mahallemizdeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması için biz bugün önemli bir karar aldık. Vicdanen rahatsızdık, çünkü buradaki taşınmazların sahipleri kendi mülkiyeti olan arsalar üzerinde konut inşa edemiyorlardı. Bu durum şehrin gelişmesinin önünü de tıkıyordu. Yol üzerindeki bu bölgede sadece işyeri inşa edilebiliyordu. Yaptığımız bu değişiklik ile artık vatandaşlarımız kendi arsaları üzerinde istedikleri tasarrufu yapabilecekler.” diye konuştu.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan olmayınca Kasım ayı toplantısı sona erdi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum