Midyat Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı

Midyat Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı

Midyat Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı yapıldı.

A+A-

Midyat Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı yapıldı. Toplantı Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu başkanlığında meclis üyelerinin tam katılımıyla gerçekleşti. Mart ayı meclis toplantısında gündemdeki maddeler tek tek görüşüldü.

Alınan bazı kararlar ise şöyle:

2012 yılı içinde uygulanmak üzere 2464 sayılı belediye gelirleri kanunu ile belirlenen muhtelif vergi ve harç tariflerini içeren ilan ve reklâm vergisi, eğlence vergisi, işyeri açma ve tatil günlerinde çalışma ruhsatı harcı ve işgal harcı mecliste görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Mülkiyeti belediyeye ait Orta Çarşı Mahallesi’nde 288 ada ve 29 parsel numarasında yer alan toplam 7 adet kasap çarşı dükkânlarının belediyenin umumi menfaatlerine tahsis edilen yer vasfını yitirdiği gerekçesiyle açık arttırma ile mülkiyet satışlarının yapılması görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Işıklar Mahallesi’nde şehirlerarası otogar yanında bulunan aile ve çocuk parkında gerekli düzenlemeler yapılarak mahallede yaşayan insanların rahat nefes alabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir alana dönüştürülmesi için işletmeye açılması ve buranın açık arttırma ile 10 yıllığına kiralanması görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Midyat’ta bulunan bazı site yöneticilerinin başvurusu üzerine su kullanım, çöp ve atık su bedellerinin çok fazla olduğu yönündeki itirazlar, yapılan değerlendirmenin ardından tahsil edilen ücretin yüksek olduğu ve 300 TL yerine 210 TL’ye düşürülmesi görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Bağlar Mahallesi’nde 566 ada ve 1 nolu parselde bulunan park alanının aynı mahallede 198 ada ve 104 nolu parsele taşınması ile ilgili plan değişikliği görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.