MHP ile BDP arasında sarkık bıyık tartışması

MHP ile BDP arasında sarkık bıyık tartışması

TBMM'de, BDP'liler ile MHP'liler arasında 'sarkık bıyık' tartışması yaşandı.

A+A-

Sakık, MHP'li İdare Amiri Ali Uzunırmak'a dönerek, "Bizim kulisi sizin partiden ziyaretçiler dolduruyor. Bize ters ters, tuhaf bakıyorlar, bıyıkları da rahatsız edici" dedi. Bunun üzerine Uzunırmak, "Kardeşim kimsenin ters baktığı yoktur, sen öyle görmek istiyorsundur" karşılığını verdi.

CEMİL ÇİÇEK'E ŞİKAYET

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında Dolmabahçe Sarayı'nda toplanan Meclis Başkanlık Divanı'nda, BDP'li İdare Amiri Sırrı Sakık, aynı kulisi paylaştıkları MHP'lilerin "tuhaf bakışlarından" şikâyetçi oldu.

TUHAF, RAHATSIZ EDİCİ

Çiçek, toplantıda Meclis kulislerindeki ziyaretçi, danışman ve personel yoğunluğu nedeniyle milletvekillerinin oturacak yer bulamadıklarını, çalışma ortamının bozulduğunu söyledi. Bunun üzerine Sakık, MHP'li İdare Amiri Ali Uzunırmak'a dönerek, "Bizim kulisi de sizin partiden ziyaretçiler, milletvekili olmayanlar dolduruyor. Bize ters ters bakıyorlar. Tuhaf bakıyorlar, bıyıkları da rahatsız edici" dedi. Uzunırmak, "Kardeşim sen milletin sakalıyla, bıyığıyla, kıyafetiyle uğraşma. Kimsenin ters baktığı yoktur, sen öyle görmek istiyorsundur" diye karşılık verdi.

KULİSLERE YİNE AYAR

Üyelerin atışmasını izleyen Çiçekgülümsemekle yetindi. Divan, kulisleri rahatlatmak amacıyla parti gruplarına uyarı yazısı gönderilmesini kararlaştırdı. Yazıda, ziyaretçilerin kulise alınmaması, danışmanlar ve çalışanların milletvekillerinin taleplerini yerine getirdikten sonra kulisten hemen ayrılmaları istenecek.

VEKİL YAKININA İŞ YOK

Başkanlık Divanı, milletvekillerinin bu dönem alacakları danışman, 2'nci danışman ve yardımcı personel için "akraba yasağı" getirdi. Bu personel, milletvekillerinin 2'nci dereceye kadar yakını olamayacak. Divan, geçmiş dönemlerde uygulanan "hülle" yönteminin yolunu da kapattı. Yeni alınacak personel, hiçbir milletvekilinin yakını olmayacak. Daha önce bazı milletvekilleri, kardeşi veya yeğenini başka bir milletvekilinin danışmanı gibi kadroya alıyordu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.