Mezuniyet Töreninde Büyük Coşku

Mezuniyet Töreninde Büyük Coşku

Midyat Meslek Yüksek Okulu’nda mezun olan öğrenciler için coşkulu mezuniyet töreni düzenlendi.

A+A-

Midyat Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi Programı ve Elektrik Programı bölümlerinden mezun olan öğrenciler için coşkulu mezuniyet töreni düzenlendi. Uzun bir eğitim-öğretim sürecinin sonunda mezun olma başarısını gösteren öğrencilerin mutluluk sahnelerinden biri de Midyat Meslek Yüksek Okulu’nda yaşandı.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Midyat Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde protokol yerini alırken, öğrenciler ile öğrenci velilerinin heyecanlı halleri gözlerden kaçmadı. Elektrik Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı ve Çocuk Gelişimi Bölümü’nden diplomalarını alan yaklaşık 100 öğrenci kep fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.

Düzenlenen mezuniyet törenine, Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Baysal, Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Oflaz, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, Ağır Ceza Reisi Sezgin Güverçin ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenci velisi katıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Midyat  Meslek Yüksekokulu Müdürü Tarık Demir, öğrencilerin başarıları ile gurur duyduğunu belirterek, bundan sonraki yaşamlarında da başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

 Mezun olan öğrencilerine öğütler vererek, çalışma hayatlarında kendilerine başarılar dileyen Demir, yüksekokulda mesleğe yönelik yüksek nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlarken aynı zamanda nitelikli bir insan yetiştirmeyi gaye edindiklerini vurguladı.

Kadim kültürlerin ve kadim medeniyetlerin hükümferman olduğu Midyat’ta yükseköğretim faaliyetlerini yürüten bir kurum olduklarını ifade eden Demir, bu sorumlulukla şehre kültürel katkılar sunmayı da hedeflediklerini ve bu amaçla kültürel faaliyetler düzenleyerek şehrin maddi ve kültürel kalkınmasında lokomotif vazifesi üstlenmek arzusunda olduklarını anlattı.  Demir, “Öğrencilerin burada eğitim ve öğretimlerini görürken sosyal-kültürel faaliyetlerde de bulunarak kendilerini her konuda geliştirmişlerdir. Bizde bu çalışmalara her zaman için destek verdik” dedi.

Okullarının çok önemli bir özelliğinin olduğunu söyleyen Demir, şunları dile getirdi:
“Okulumuzun bir önemli özelliği daha var bu vesileyle zikretmek isterim. Okulumuzda baba oğul var. Baba kız var. Farklı kuşakları eğitme imkânına da bu vesileyle sahip olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Farklı kuşakları eğitmek gerçekten çok güzel duygu. Sevgili öğrencilerime de bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun diyorum”

Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Oflaz da, her yeni bitişin yepyeni bir başlangıç olduğunu vurgularken öğrencilerin mezuniyetlerinden sonraki yen başlangıçlarında içtenlikle başarı diledi.

Törende, mezun öğrenciler adına konuşan Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencisi Ecenur Baştuğ da, duygulu bir veda konuşması yaptı. Alacakları diplomanın, aileleri, eğitimleri ve kendilerinin özverilerinin gurur verici buluşmasını temsil ettiğini söyleyen Baştuğ, öğrenim hayatları boyunca kendilerini yetiştiren ve geleceğe hazırlayan hocalarına teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Midyat Meslek Yüksek Okulu ve Bilgisayar Programı birincisi Gülbahar Güneş, Bilgisayar Programı İkinci Öğretim birincisi Ekrem Altuner, Çocuk Gelişimi Programı birincisi Emine Ocak, Çocuk Gelişimi Programı İkinci Öğretim birincisi Suzan Gültekin, Elektrik Programı birincisi Yusuf Kaya ve Elektrik Programı İkinci Öğretim birincisi Ferdi Keskin’e törene katılan protokol üyeleri tarafından plaket verildi.

Ayrıca Midyat Meslek Yüksekokulu’nun Bilim Ve Sanat Topluluğu tarafından düzenlenen satranç turnuvasında birinci olan Mehmet Yenigün ile sportif ve kültürel faaliyetler düzenleyen Mehmet Ata Gün’e ödülü takdim edildi. Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından öğrenciler toplu bir şekilde keplerini havaya fırlatarak bu mutlu günlerini ölümsüzleştirdi.

Renkli görüntülerin yaşandığı törende mezun olan öğrencilerden bazıları gözyaşlarına hâkim olamadı. Aileler de çocuklarının bu mutlu anlarını alkışlarla paylaşıp, yanlarında getirdikleri fotoğraf makineleri ve kameralarla ölümsüzleştirdiler. Kürtçe şarkılar eşliğinde oynanan oyunların ardından konuklara etli pilav ve ayran ikramı yapıldı.

sizin-medya-1.20130526121424.jpg

sizin-medya-2.20130526121445.jpg

sizin-medya-3.20130526121457.jpg

sizin-medya-8.20130526121510.jpg

sizin-medya-7.20130526121520.jpg

sizin-medya-6.20130526121531.jpg

sizin-medya-5.20130526121541.jpg

sizin-medya-4.20130526121552.jpg

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum