“Memleketimizdeki huzurun değerini bilelim”

“Memleketimizdeki huzurun değerini bilelim”

Şahinler Ailesi’nin geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği Kurban Bayramı törenine “Demokratikleşme Paketi” damgasını vurdu.

A+A-
Midyat’ın en köklü ve en geniş ailelerinde biri olan Şahinler Ailesi’nin geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği Kurban Bayramı törenine “Demokratikleşme Paketi” damgasını vurdu.
 
21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin’in ev sahipliğinde Ulu Cami Mahallesi’nde bulunan Şahinler Konağı’nda gerçekleşen asırlık dini bayramlaşma törenine katılan Süryaniler, Ezidiler, Kürtler, Türkler ve Mıhallemiler’den oluşan binlerce kişi birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmenin mutluluğunu yaşadı.
 
Bayramlaşma töreninde konuşan 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, bayramlarla değerlerin, geleneklerin, sevgilerin ve insanların birbirine olan bağlılıklarının daha da kökleştiğini vurguladı. Bayramın demokrasi ve barışa hizmet etmesini arzuladıklarını kaydeden Şahin, “Kurban Bayramı’nın ülkemiz, halkımız ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, yakın coğrafyamız başta olmak üzere yaşanan acıların sona ermesini, ülkemiz ve bölgemiz için barış ve esenlik, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. 
 
Demokratikleşme paketini, Kurban Bayramı’nın bir müjdesi olarak gördüklerini söyleyen Şahin, konuşmasında şunları söyledi:
 
“Ülkemizde yıllardır devam eden gerilim ve çatışma ortamının son bulması umuduyla başlatılan sürecinin devam etmesi için birey olarak her birimizin üzerine düşen vazifeyi yerine getirmesi gerekir. Memlekemizin ve memleketimizdeki huzurun değerini bilmemiz lazım. Demokratik açılım paketine en fazla ihtiyacı olan bölgemiz halkının bu konuda daha duyarlı davranması ve devam eden sürece sahip çıkması gerektiği kanaatindeyim. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu konuda büyük çaba sarf eden milletvekili, bürokrat, sanatçı, yazar, kısaca emeği geçen herkese minnet ve şükran borçluyuz. Özellikle demokratikleşme paketinin ayrı bir bayram havası estirdiğinin bilinmesini istiyorum. İnsanımız bu paketten son derece memnun kalmıştır. Toplumsal bir talep haline gelen sosyal, siyasal ve evrensel haklar, yine halkın seçtiği ve halkı temsil eden gerçek temsilciler tarafından dikkate alınarak bir paket haline getirilmesi ve birçok yasak ve engellerin kalkmasıyla milletimiz rahat bir nefes almıştır.”
 
 
veysi-sahin-1.jpg
 
veysi-sahin-2.jpg
 
veysi-sahin-3.jpg
 
veysi-sahin-4.jpg
Önceki ve Sonraki Haberler