Meclis Komisyon Üyeleri Belirlendi

Meclis Komisyon Üyeleri Belirlendi

Midyat Belediye Meclisi 2014-2019 dönemi ilk toplantısı yapıldı.

A+A-

30 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni üyelerle oluşan Midyat belediye meclisi, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu başkanlığında toplantısını yaptı. 

Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun yönettiği meclis toplantısına 2014-2019 döneminde görev yapacak olan Ak Parti, BDP ve Saadet Partisi üyelerin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıyı eski Mardin Milletvekili Nihat Eri, Ak Parti İlçe Başkan V. Abdulvahap Arbay ve bir grup vatandaş izledi. 

Meclis başkan vekilleri, encümen ve ihtisas komisyonları üyelerinin seçildiği toplantıyı yöneten Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, “Hizmet için varız. Bu kenti hep birlikte daha ileriye götüreceğiz” dedi.

'HALKIMIZA VE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN'

Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı, kontenjan dahil toplam 32 kişiye ulaşan Belediye Meclisi Nisan ayı oturumunda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, yeni dönemin herkese hayırlı olmasını diledi.

Başkan Nasıroğlu, “Meclisimizin görev yapacağı 5 yıllık süre zarfında alacağı kararların Midyat halkına ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.Midyat halkının göstermiş olduğu teveccühe uygun olarak halkımızın yararına işler yapacağımıza inanıyorum. Geçmiş dönemde eşitlik anlayışıyla, demokratik süreçten sapmadan, tüm eleştirileri dikkate alarak görev yapmıştık. Bundan sonra da yine aynı anlayışla görev yapacağız. Tek bir amacımız var, o da Midyat halkına hizmet etmek” ifadelerini kullandı.

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gizli oylama ile yapılan Belediye Meclis Başkan 1. ve 2. Vekilliklerine Ak Partili üyeler Mehmet Necat Güneştan 19 oy, Mehmet Tevfik Baysal 20 oy alarak seçildi.

Divan Katip Üyeliklerine Ali Şahin 20, Süleyman Ertaş 20 ve Ramazan Çelik 20 oy alarak seçildi. Encümen Üyeliği seçimlerinde Ak Parti grubundan Anto Nuay 20 oy, Niyazi Atalay 19 oy ve Ramazan Çelik 19 oy aldı.

İmar Komisyonu Üyeliklerine Ak Parti grubu adına Mehmet Selim Akan, Mehmet Nezir Ağırman ve Süleyman Ertaş ile BDP’den Cihan Aslan ve Cemal Bektaş seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Ak Parti grubundan Zeki Çiçek, Mahsum Yarış ve Fikret Akçay ile BDP’den Diba Gabriel ve Mehmet Ali Atuğ seçildi.

Meclis Denetim Komisyon Üyeliklerine Ak Parti’den Ali Şahin, Baki Aksoy ve Yılmaz Akkurt ile BDP’den Şehmus Akay ve Şevki Demir olarak belirlendi. 

FAALİYET RAPORU OKUNDU

Komisyon üyelikleri seçiminin ardından, 2013 yılı faaliyet raporu oy çokluğuyla kabul edildi. 
Yazı İşleri Müdürü Abdullah İleri 92 maddelik raporu okudu. Rapor üzerinde meclis üyeleri görüşlerini bildirdi. Raporun oylanması esnasında yasa gereği Başkan Nasıroğlu salon dışına çıkarken oylamayı Meclis 1. Başkanı Mehmet Necat Güneştan yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.