MARSU'ya sorun ve talepleri ilettiler !

MARSU'ya sorun ve talepleri ilettiler !

Mardin Muhtarlar Federasyonu, Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nü (MARSU) ziyaret ederek sorun ve taleplerini iletti.

A+A-

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürü Mehmet Songur, Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran ve federasyona üye ilçe muhtarlar derneği başkan ve üyelerini makamında konuk etti.

Ziyarette mahalle muhtarları ile bir araya gelen Müdür Songur, MARSU'nun mahallelerde yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi vererek, muhtar temsilcilerinin sorun ve taleplerini dinleyerek, çözüm için adımların atılması ve planlamalar hususunda istişarelerde bulundu.

MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur, muhtarların yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti. Ziyaretin ardından Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas da, Müdür Songur'a, ilettiği Mardin Merkez, ilçeler ve özelde de Midyat’taki sorun ve talepler ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Nas'ın açıklaması şöyle:

BEYAZSU İÇME SUYU HATTI

Yaz ayından bu yana Midyat ve diğer ilçelerimizde yaşanan içme suyu kesintileri ve buna bağlı olarak vatandaşlarımızın yaşadığı içme suyu sorununa kalıcı çözüm bulunmasını, özellike Beyazsu’dan gelecek ikinci içme suyu hattının da biran önce tamamlanması ve vatandaşların artık içme suyu sorunu yaşamaması konusundaki talebimizi ilettik.

SU TANKERLERİ

Ayrıca şehirde su kesintileri oluştuğunda vatandaşların mağdur olmaması için ailelere ivedi bir şekilde içme suyu aktarımının yapılabilmesi için su tankerleri sayısının artırılması, evlere ve işyerlerine taşınan sudan ücret alınmaması, alınması durumda ise bunun cüzi tutulmasını istedik.

AĞAÇLARIN SULANMASI

Sıcak yaz aylarında orta refüj ve yol kenarlarında bulunan ağaçlar sulanmaması nedeniyle bir çok ağaç kurudu. Yeteri kadar sulanmadığı için kuruyan ağaçlarımız tüm halkımızı üzmüştü. Büyük bir zahmetle büyütülen ağaçların kurumaması için gerekli önlemlerin alınması hususunu aktardık.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Bilindiği gibi Modern ve çağdaş bir şehir yaşamının da olmazsa olmazı altyapısı ve üst yapısı bitmiş yerlerdir. Şehirdeki yaşam koşullarının en ücrada bulunan kırsal mahallelerimize de ulaşması ve alt yapı çalışmalarına başlanması konusundaki taleplerimizi yine Sn Songur’a ilettik.

Midyat’ımızın 7 kırsal mahallesinde yakın zaman da başlayacak olan alt yapı çalışmasının nüfusu 500’ün üzerinde olan tüm köylerimizde olması için ısrarlı isteğimizi yeniledik. Bu konuda yakında müjdeli bir haber almayı umuyorum.

Ziyaretimizde bizleri sıcak ve samimi bir şekilde karşılayarak, beraberimdeki mevkidaşlarımın sorun ve taleplerini tek tek dinleyip, not alan, konular üzerinde gerekli izahatı yaparak çözüm için uğraştıklarını söyleyen Sayın Songur’a teşekkür ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

Ziyarette, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran’ın yanı sıra Mazıdağı İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Emanet Acar, Derik İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Esat Karataş, Yeşilli İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Tekin, Artuklu İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Ferhat Karademir, Nusaybin İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullatif Aslan ile federasyona üye Artuklu ilçesi Dara Mahalle Muhtarı İbrahim Bilgiç, Sultan Şeyhmus Mahalle Muhtarı Selahattin Gür, Midyat ilçesi Başyurt Mahalle Muhtarı Zeki Yıldız, Adaklı Mahalle Muhtarı İdris Alkan, Yayvantepe Mahalle Muhtarı İsmail Erkal ve Yeşilli İlçesi Bahçebaşı Mahallesi Muhtarı Mehmet Onay yer aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.