Mardin’i Yatırım Merkezi Yapmak İçin Adayım

Mardin’i Yatırım Merkezi Yapmak İçin Adayım

Abdulhakim Çelik, adalık başvuru dilekçesini AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu’ya sunduğunu belirtti.

A+A-

Bilgisi, birikimi ve ahlaki özelliklerinin yanında bütün yaşamını Midyat’ta geçiren, halk ile ilişkisini güçlü bir biçimde sürdüren, insanların taleplerine karşı duyarlı davranan, siyasal parti ayırımı gözetmeksizin herkesle çok iyi bir diyaloğu olduğu gözlenen Abdulhakim Çelik de, milletvekili aday adaylığı için AK Parti İl Başkanlığı’na başvurusunu yaptı.

7 Haziran’da yapılacak 25. dönem milletvekili genel seçimlerine milletvekili adayı olarak katılabilmek için uzun yıllardır görev yaptığı kamu kurumundan istifa eden Abdulhakim Çelik, adaylık başvuru dilekçesini AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu’ya sunduğunu belirtti. 

Aday adaylığı ile ilgili açıklama yapan Çelik, “Şu an itibariye 7 Haziran seçimlerine ilişkin milletvekili aday adaylığı başvurumu yaptım. Memleketimize, milletimize, ülkemize hayırlı olsun. Şahsımız için hayırlıysa Rabbim lütfetsin. Bütün başvuran arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Allah hayırlı hizmetlere vesile kılsın.” dedi.  

BÜTÜN DOST VE HEMŞERİLERİME YARDIMCI OLDUM

“Milletvekili olarak memleketime ve ülkemize hizmet etmek istiyorum” diyen Çelik, “Siyaseti kendim için değil, ülkem, milletim ve Midyatlı, Mardinli hemşerilerim için yapmak istiyorum. Allah’a şükürler olsun ki bölgeme ve milletime hizmet etmekten başka bir gayem yoktur. Bugüne kadar sorunlarının çözümü için bana gelen bütün dost ve hemşerilerime imkanlarım ölçüsünde yardımcı oldum ve halen de yardımcı olmaya devam ediyorum. Bundan sonra yalnız Mardinli hemşerilerime değil, ülkemizin bütün insanlarına hiçbir ayırım yapmadan bir parlamenter olarak hizmet etmek istiyorum” dedi.

HİZMET ETMEK İÇİN BU GÖREVE TALİBİM 

Midyatlı olduğunu ve bölgenin sorunlarını yakından bildiğini dile getiren Çelik, “Bölgeyi iyi bilen her kesimle iletişim kurma becerim ve kendime özgüvenim var. Yaşamımın hepsi bölgemizde geçtiği ve halkımızla her zaman diyalog içinde bulunduğum için bölgemizin sorunlarını en iyi bilen kişilerdenim. Liderimizin vizyonunu bölgemizde en iyi bir şekilde yürütülmesinde kendime olan özgüvenim tamdır. Halkımız arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin halkımıza hizmet etmek için bu göreve talibim. Partimizin politikasını en iyi şekilde yürütmek çözüm sürecinin başarı ile sonuçlanması için çözüm sürecini en iyi şekilde halkımıza anlatmak insan odaklı katılımcı bir siyaset uygulamak için adayım. Partimizin bölgemizdeki siyasetini en iyi şekilde anlatmak ve tabana indirgemek için bu göreve talibim” dedi.

MARDİN’İ YATIRIM MERKEZİ YAPMAK İÇİN ADAYIM

Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

“Özellikle Mardin’imizde siyasetin birkaç kişinin tekelinde olmadığının, milletvekilliği adaylığında devletin en üst makamda görev yapanın halkı ile iletişimi ve diyalogu yok ise milletvekilliği bölgemize ve halkımıza faydalı olamayacağı gibi, memleketimize de fayda getirmeyecektir. Önemli olan halkımızla her zaman diyalog içinde olmak halkın derdine derman olmak, halkını anlamak ve her zaman yanında olmaktır. Halkımızın iradesinin esas olduğunun ispatı için aday adayıyım. Her yapacağım işte halka ve hakka hesap verme saikıyla hareket edeceğim.Mardin’imizin sorunlarını en iyi şekilde çözmek, kültür ve inanç turizminde medeniyet şehri Mardin’i yeni Türkiye vizyonu ile insanı iktisadı ve içtimai yatırımlarla ülkemiz ve bölgemizin merkezi haline getirmek arzusu ile yola çıkıyorum. Sizlerle omuz omuza vermek kol kola yürümek ve hayır dualarınızı almak bu yolda benim en büyük gücüm olacaktır. Mardin’inim izi layık olduğu yere getirmek için Allah izin verirse halka hizmet, hakka hizmettir düsturuyla milletvekili olarak vatanıma, milletime ve Mardin’inize hizmet etmek istiyorum. Halkımıza tepeden bakarak değil, halkımızın yanında içinizden biri olarak yer almak için bu göreve talibim. Asıl olan halkımızın iradesidir. Allah yar ve yardımcımız olsun. Birlik içinde her şey Mardin için.”

ABDULHAKİM ÇELİK KİMDİR

1971 yılı Midyat doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Midyat’ta tamamladım. Eskişehir Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunuyum. 1995-2015 yılları arasında Dargeçit, İdil Ve Midyat Adliyelerinde kamu görevlisi olarak çalıştım. 30 Mart 2014 Seçimlerinde Midyat Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayıydım. Kürtçe ve Arapça Biliyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum