Mardin Mülakatı Bitti, Sıra Anketlerde…

Mardin Mülakatı Bitti, Sıra Anketlerde…

Mardin’den aday adayı olanlar AK Parti Genel Merkezi'nde iki gün boyunca komisyonun karşısında ter döktü.

A+A-

Ak Parti’de aday belirleme sürecinde bir merhale daha aşıldı.

7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için aday belirleme süreçleri devam ediyor.

Mardin’den aday adayı olanlar AK Parti Genel Merkezi'nde iki gün boyunca komisyonun karşısında ter döktü.

Aday belirlemede her parti kendi kriterlerini uygularken, iktidar partisi olması ve Midyat’taki oy potansiyeli ve aday adayı müracaatlarının erken bitmesi nedeniyle Ak Parti’nin listesinde kimler olacağı kamuoyu tarafından öncelikle merak ediliyor. Teşkilat temayülünü bitiren Ak Parti’de ikinci aşama olan mülakat kısmı da bugün tamamlandı.

Mardin aday adayları için AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’un başkanlığında yapılan mülakatta komisyon; Bülent Gedikli, Ömer Bolat ve Necla Hattapoğlu’ndan oluştu. Bu komisyonun karşısında Mardin’in yanı sıra Şanlıurfa, Kilis, Bitlis ve Iğdır’daki aday adayları da ter dökecek. Mardin aday adaylarının sıralarını beklerken oldukça heyecanlı oldukları dikkat çekerken, birbirleri ile yakın sohbetleri gözlerden kaçmadı.

Mülakatta aday adaylarına “Neden Milletvekili olmak istiyorsunuz?”, “Daha önceden teşkilatta ne gibi görevler aldınız?”, “Mardin için ne gibi projeleriniz var” ve “30 Mart yerel seçim başarısızlığının size göre sebebi nedir?” gibi sorular yöneltildiği öğrenildi. Aday adayları, sorulan soruları cevaplandırdı, kendilerini ve projelerini tek tek anlattı. Aday adaylarını dinleyen komisyon her biri hakkında rapor hazırlayarak bir  üst komisyona iletecek.

Tamamlanan mülakatın ardından AK Parti Genel Merkezi'nin Mardin’de önce sivil toplum kuruluşları, ardında da il genelinde vatandaş anketi yapacağı ileri sürüldü.

Ankara’daki temaslarını bitiren aday adayları, alan çalışmalarını sürdürmek üzere peyderpey Mardin’e dönmeye başladılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.