Mardin Büyükşehir'in Tek Kadın Adayı

Mardin Büyükşehir'in Tek Kadın Adayı

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Gürsel Ekmen Miroğlu, Midyat’ta partililerle bir araya geldi.

A+A-
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında tek kadın a. adayı olan avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, “Mardin halkının içinde yetişmiş bir kişi olarak beklentileri karşılayacağımıza inanıyorum. Bu şehri layık olduğu yere hep birlikte taşımak için aday adayıyım” dedi. 
 
Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Çelebi’nin organize ettiği tanışma toplantısına, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı avukat Gürsel Ekmen Miroğlu katıldı. Çelebi’nin Başkanlığı'nda sürdürülen toplantıda Miroğlu, kendini tanıttı ve projeleri hakkında bilgi verdi.
 
Daha sonra konuşan Ak Parti Midyat ilçe Başkanı Hüseyin Çelebi, aday adayı Miroğlu’na başarı dileklerinde bulunarak, “Bütün adaylar eşit bizim için. Haklarında hayırlısı neyse o olsun. Bugün Mardin’in listesine baktığım zaman maşallah Mardin’in aday adayı listesi çok renkli. Hepsini bu medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Sekiz aday adayımız var. Bu sekiz aday adayının nihayetinde bir kişi alacak. Hepiniz bizim için çok önemlisiniz.” şeklinde konuştu. 
 
Miroğlu, tanışma toplantısının ardından Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Halis İş’e özel röportaj verdi.  Miroğlu, Kadınların yerel siyasetin içinde aktif olarak yer almalarını arzu ettiklerini ve bu nedenle kendisinin aday başvurusunda bulunduğunu kaydederek, “Bence artık kadınlar sadece ‘kadın kolları’ gibi görevler de yer almamalı. Aynı zamanda siyasetin için de aktif olmalılar. Birde siyasetin hizmet yapan belediye başkanlığı görevlerinde bulunmalılar. Bu görevi artık kadınlarda istemelidir. Aslında biz kadınları hiç kimse engellemiyor. Biz siyasetten biraz uzak kalıyoruz, ama artık siyasetin içinde daha çok yer almalıyız. Keşke benim dışımda da Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kadın aday adayları başvuruda bulunmuş olsalardı.” dedi. 
 
“GENÇ KIZLAR İÇİN ÖRNEK ROL MODELİZ”
 
Belediye Başkanlığı için kadın aday olmasının Mardin siyasetinde olumlu bir hava estirdiğini söyleyen Miroğlu, yaptığı ziyaretlerde kadına verilen değerin, pozitif yaklaşımlarını gördükçe mutlu olduğunu belirterek, şunları söyledi:
 
“Ben değil biz, sivil toplumu önemseyen, değişim ve dönüşümü sadece takip eden değil bizzat gerçekleştiren, dürüst, üretken, hizmet etmeyi seven kendine değil kentini düşünen bir anlayışla belediye başkanlığına aday adayı oldum. Teşkilat ve esnaf ziyaretlerimde, köy ve mahalle gezilerimde kadın belediye başkan adayı olarak beni gören vatandaşlarımız inanılmaz mutlu oluyorlar. Sadece kadınlar değil, aynı zamanda erkeklerde mutluluklarını ifade ediyorlar. Çok büyük bir ilgi var. Erken yaşta evlenmiştim ve 4 çocuktan sonra yarım kalan lise eğitimimi tamamladım, ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümünü bitirdim. Uluslararası hukuk alanında da 2 yıl süre ile eğitim aldım. Okuma hikâyemle de kadınların hayatın her alanında başarılı olabileceğini ve önlerinin açık olduğunu kanıtladım. Önyargıları da kırmış bulunmaktayım. Başarılı bir kadın belediye başkanının bölgedeki genç kızlarımıza da iyi bir örnek rol model olacağına inanıyorum. kadınların ve genç kızların bizi görüp cesaretlensinler istiyorum. Ben de yapabilirim diyebilsinler. Hiçbir şey zor değildir, umutsuz olmamaları lazım. Kadınların da siyasetin hizmet yapan, hizmet götüren alanlarında da aktif bir şekilde yer almalarını çok arzuluyorum.” 
 
Evli ve 4 çocuk annesi olan 52 yaşındaki avukat Gürsel Ekmen Miroğlu, mesleğinin yanı sıra politikada ve sivil toplum örgütlerinde aktif görevlerde bulunuyor. Miroğlu ziyaretinde, parti mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırdı.
 
gursel-ekmen-miroglu-mehmet-halis-is-midyat-1.jpg
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum