Mahkeme kararı ile göreve iade…

Mahkeme kararı ile göreve iade…

Hukuk mücadelesini kazanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri ile Şube Müdürü Şirin Avcı eski görevine geri döndü…

A+A-

Hukuk mücadelesini kazanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri eski görevine geri döndü…

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınan Şehmus İleri’nin açtığı davadan “göreve iade” kararı çıktı. Eğitim camiası tarafından sevilen ve sayılan Şehmus İleri’nin mahkeme kararı ile eski görevine iade edilmesi memnuniyetle karşılandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Midyat’ta 2009 yılı öğretmenlik başvuruları döneminde Türkoloji Bölümü olan alanı dışında Teknoloji ve Tasarım branşına müracaat eden 1 öğretmen adayının başvuru formunu onayladığı için hakkında soruşturma başlattığı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri’nin yöneticilik görevinin üzerinden alınmasına karar verdi.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütürken yöneticilik vasfı üzerinden alınarak Ömerli İlçesi İkipınar Köyü İlköğretim Okulu’na Fen ve Teknoloji öğretmeni olarak tayin edilen Şehmus İleri, atamanın hukuka aykırılığı iddiasıyla Mardin İdare Mahkemesi’ne açtığı iptal davasını kazanarak, mahkeme kararı ile eski görevine geri döndü. Mahkeme, İleri’nin görevden alınması işleminin iptaline karar verdi. Bakanlığın görevden aldığı Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, 1 yıl sonra mahkeme kararıyla eski görevine geri döndü.


Hukuk mücadelesini kazandı

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü görevini yürütürken Savur İlçesi İşgören Köyü İlköğretim Okulu’na sınıf öğretmeni olarak tayin edilen Şirin Avcı, mahkeme kararı ile eski görevine döndü.

Milli Eğitim Bakanlığı, Midyat’ta 2009 yılı öğretmenlik başvuruları döneminde Beden Eğitimi olan alanları dışında Teknoloji ve Tasarım branşına müracaat eden 2 öğretmen adayının başvuru formlarını onayladığı için hakkında soruşturma başlattığı Şube Müdürü Şirin Avcı’nın yöneticilik görevinin üzerinden alınmasına karar verdi.

Savur İlçesi’ne bağlı İşgören Köyü İlköğretim Okulu’na sınıf öğretmeni olarak tayin edilen Şirin Avcı, atamanın hukuka aykırılığı iddiasıyla Mardin İdare Mahkemesi’ne açtığı iptal davasını kazanarak, mahkeme kararı ile eski görevine geri döndü.

Atama kararı ile 1 Ağustos 2010 tarihinde Midyat’taki görevinden ayrılan Avcı, tam bir yıl sonra eski görevine geri dönmüş oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.