Mahalle Polisliği Projesi Başlatıldı

Mahalle Polisliği Projesi Başlatıldı

Turizm Şehrinin Huzur Ve Güvenliği İçin Mahalle Polisliği Projesi Başlatıldı...

A+A-

Mardin'in Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Mahalle Polisliği Projesi kapsamında merkez mahalle muhtarları ile 'Huzur ve Güvenlik' toplantısı yapıldı.

Mardin'in adeta açık hava müzesi konumundaki Midyat ilçesinde huzur ve güvenliğin devamı için 'Mahalle Polisliği projesi' hayata geçirildi. Tarihi ve kültürüyle, dinlerin ve dillerin buluştuğu, binlerce yıllık taş evleri, hanları, camileri, kiliseleri ve manastırları ile adeta açık hava müzesi konumundaki Midyat ilçesine gelen turistlerin huzur ve güvenliği için Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Mahalle Polisliği Projesi kapsamında merkez mahalle muhtarları ile 'Huzur ve Güvenlik' toplantısı yapıldı.

Midyat İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, başkanlığında trafik, asayiş, terörle mücadele, kom ve toplum destekli polislik büro amirleri ile Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas, Midyat Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Başa ve mahalle muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda, muhtar-polis işbirliği çerçevesinde mevcut huzur ve güvenin devamına yönelik atılması gereken adımlar ve alınması gereken önlemler ile ilgili durum değerlendirmesi yapıldı.

Toplantıda, şehre gelen turistlerin huzur ve güvenli bir şekilde gezmelerinin sağlanması amacıyla alınacak önlemler kapsamında çocuk dilenciliğinin önlenmesi, trafik kurallarına uyulması, çevrenin kirletilmemesi, evlerden ve işyerlerinden hırsızlık olayları, uyuşturucu kullanımı, okul ve mahalle güvenliği gibi çeşitli konularla mücadele edilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı muhtarların çeşitli konulardaki talep ve önerilerini paylaşmaları ile yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Toplantıda konuşan Midyat İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, "Özellikle Mahalle muhtarlarına çok önem veriyorum. Daha önce çalıştığım yerlerde de muhtarlarla iç içeydik, onlarla sürekli toplantılar yapardık, fikir alışverişlerinde bulunurduk. Bun çok faydasını da gördük. Ben böyle bir uygulamayı daha önce Nevşehir'de yaptım. O zaman orada Asayiş Şube Müdürlüğü yapıyordum. Bir iki yıl içerisinde suç oranlarında ciddi azalmalar gördük. Tabi ki bu da Muhtarlarımızla yaptığımız fikir alışverişleri sayesinde oldu. İnşallah bundan sonra da yine karşılıklı güzel ilişkiler geliştirerek güzel ilçemizin huzur ve asayişi  için hep birlikte bir takım kararlar alırız ve uygularız. Bu projenin de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi. Müdür Tüylü konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: Çocukları sokaktan kurtarmamız lazım. Çocuklara buranın yöresel oyunlarını öğreteceğiz; Reyhani ve bir iki oyun daha var. Çocuklar yöresel kıyafetleriyle Devlet konukevinde, Midyat'taki kültür evinde zaman zaman bunların gösteri yapmasını sağlayacağız. Kaymakamlık, Sosyal Yardımlaş ve Belediye bu çocuklara bir takım imkanlar sağlayacak. Dilencilik yapanın ailelerine gerekli işlemi yapacağız"

Toplantıya katılan Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas ise, "Toplantımız çok verimli geçti. Midyat için, Midyat'ın güvenliği için her şeyi konuştuk, toplantıda anlattık. İnşallah bu proje sayesinde güzel hizmetlerde bulunmak için polis ve muhtarlarımız birlikte çalışacak. Bu projenin hayata geçirilmesinden dolayı başta İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Mevlüt Tüylü ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah el birliğiyle artık Midyat daha güvenli daha huzurlu bir şehir olacak." dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.