LGS ve YKS'ye hazırlanan Öğrenciler İçin Seferberlik

LGS ve YKS'ye hazırlanan Öğrenciler İçin Seferberlik

Midyat İmam Hatip Anadolu Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, LGS ve YKS'ye girecek 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine büyük destek veriyor.

A+A-

Mardin'in Midyat İlçesinde, Türkiye'yi kalkındıracak, kaliteli eğitim almış, bilgili, kültürlü, milli ve manevi değerlerine bağlı erdemli gençler yetiştirmek için devletin tüm imkanları seferber edilmiş durumda.

Yıllarca büyük bir emek ve çaba sarf ederek üniversite hayallerine ulaşmak isteyen öğrencileri hergün bir adım daha hedefine yaklaştıran okul idaresi, geçen sene ilçe genelindeki büyük başarıyı sürdürmek istiyor. Midyat İmam Hatip Anadolu Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, Türkiye Yüzyılını inşa edecek başarılı nesiller için tüm imkânlarını seferber etmeye devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrencilerin eğitimdeki başarısını üst seviyelere çıkarmak için önemli proje ve çalışmalar yürüten Okul İdaresi ve öğretmenler, özel programlar ile öğrencilerini sınava farklı bir motivasyonla hazırlanıyor. hem şehir merkezinde hemde köylerden gelen öğrencilerin birlikte eğitim aldıkları okulda, ders programlar dışında, deneme sınavları, branş denemeleri, soru çözümleri, konu tekrarları, eğitim koçluğu ve başarı analizleri ile gelişim raporları hazırlanıyor. Hafta içi hafta sonu ve akşam etütleri ile öğrencilerin konu tekrar yapmaları ve eksikleri gidermesi için imkan tanıyan okul idaresi öğrencilere serbest zamanlarında sportif etkinlikler yaparak rahatlamalarını sağlıyor. Okulda deneyimli aşçılar tarafından hazırlanan üç öğün yemek öğrencilere ücretsiz ikram ediliyor.

"BU MİLLETE, BU TOPRAKLARA BUNLAR HİZMET EDECEKLER"

Okul Müdürü Abdullah Bal, "Hem LGS'ye hazırlanan öğrencilerimiz de hem de YKS'ye hazırlanan öğrencilerimiz için soru çözümlerimiz var, etütlerimiz var. Ayrıca hergün değişik branşlarda bizim branş denemelerimiz var. Bu branş denemeleri ile ilgili biz soru çözümleri yapıyoruz. İnşallah bu sürecin sonunda hep birlikte başarılı oluruz. Biz bu öğrencileri mezun ederken sırf böyle sayısal bir veri ile böyle bir hedef ile biz yola çıkmadık. Biz istiyoruz ki O öğrencilerimiz vatanına, milletine hayırlı, ailesine istifadesi, faydası dokunan, yarın öbür gün belli bir makama, belirli bir mesleğe geldiği zaman da hem kendisine, hem çevresine , hem devletine, milletine, faydalı, bu şuurla, bu bilinçle, bireyler ve gençler, meslek erbabını yetiştirmek istiyoruz. Gidip döndükleri zaman eminim kendi şehirleri ve kendi memleketleri için de faydalı bir birey olarak bunlar geri dönecek. Bu millete, bu topraklara bunlar hizmet edecektir" dedi.

"DİŞ DOKTORU OLMAK İSTİYORUM"

YKS'ye hazırlanan 12. Sınıf Öğrencisi Çınar Akmeşe de, "Sınav süreci gerçekten çok zor bir süreç. Ben köyden geliyorum mesela sabah servisle. Ama ileride olacağım, diş doktoru olmak istiyorum. O hevesle o heyecanla sabahları erken kalkıp buraya geliyorum. Tabi ki İmam Hatip Okulundayız. Hocalarımız gerçekten elinden geleni yapıyorlar. Her hafta TYT, AYT olmak üzere iki tane deneme ve her Pazartesi, Salı, Çarşamba üç gün boyunca hergün farklı bir branş denemesi yapıyoruz. Branş denemelerinden sonra tabi ki de yanlışlarımız çıkacak. Hocalar onların soru çözümlerini bize yapıyorlar. Ardından bu kütüphaneye geliyoruz. Sessizlik ve sakinlik içerisinde güzel bir şekilde derslerimize çalışıyoruz." dedi.

"YAZILIM MÜHENDİSİ OLMAK İSTİYORUM"

YKS'ye hazırlanan 12. Sınıf Öğrencisi Feyzullah As  ise, "Yazılım mühendisliğini kazanmak için İmam Hatip Lisesinde YKS'ye hazırlanıyorum. Benim gibi bir sürü arkadaşım var yurtta kalan ve okulda ders çalışan. Öğretmenlerimiz ve okulumuz çok yardımcı oluyor bize bu konuda. Hem kütüphanede hem de yurtta çalışma ortamlarımız var, etütlerimiz var. Öğretmenlerimiz deneme sınavları olsun soru çözümleri olsun her türlü konuda yardımcım oluyor bize. Çok güzel bir ortamımız var. YKS'yi başaracağımıza inanıyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.