LGS Şampiyonlarının Tercihi Midyat Açı

LGS Şampiyonlarının Tercihi Midyat Açı

Midyat Açı Özel Öğretim Kurumu, ciddi kurumsal yapısı, güçlü yayın desteği, profesyonel öğretmen kadrosu ile yıldızlaşan nesiller yetiştiriyor.

A+A-

LGS'de Midyat birincisi çıkartan ve yüzde 0.01 ile yüzde 1'lik dilim arasına giren 5 öğrencisi ile başarının gururunu yaşayan Midyat Açı Özel Öğretim Kurumu, öğrencilerin başarısını pasta keserek kutladı.

Başarılarıyla 'Şampiyonların Merkezi' olmaya devam eden Midyat Açı Özel Öğretim Kurs Merkezi'nde, LGS Sınavına hazırlanan 50 öğrencinin tamamının gösterdiği başarı herkesin takdirini topladı.

Midyat Açı Özel Öğretim Kurs Merkezi'nde öğrenim gören Midyat birincisinin yanı sıra sınava katılan 50 öğrencinin tamamının yüksek puanlar alarak başarı elde etmesi öğrenci aileleri ve öğretmenleri tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavda önemli bir başarıya imza atan Açı'nın sınavın şampiyonları başarılarının sırrını, sınava hazırlık süreçlerini ve sevinçlerini röportajımızda anlattı. 

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Bu başarının bir tesadüf olmadığını söyleyen Midyat Açı Özel Öğretim Kurumu Müdürü Beyza Tural, "Bu başarı için oldukça disiplinli ve özverili çalıştık. Başarılarıyla bizleri gururlandıran tüm öğrencilerimizi tebrik eder, bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz. Açı'nın öğrencileri LGS'de başarı geleneğini bu yıl da devam ettirdi. Ortaokul ve Lise düzeyinde öğrencilerin gereksinimlerini karşılayan, yeteneklerini ve eğilimlerini ön plana çıkaran inovatif eğitim modelleri kurgulayan Açı Kurs Merkezi, bu yıl ki LGS sınavında da önemli bir başarıya imza attı." dedi.  

Dereceye giren öğrenciler ise geleceğe dair planlarından bahsetti.

HEDEFİ TIP

LGS Sınavında Midyat Birincisi olan Midyat Açı öğrencisi Soner Aydın, sınavda başarıya almanın haklı sevincini yaşadığını söyleyerek, kendisi için emek harcayan öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti.

Başarısının düzenli ve disiplinli çalışmaya borçlu olduğunu söyle Aydın, şunları kaydetti: "Açı Kurs Merkezi'nde verimli bir hazırlık süreci geçirdim. Çok kaliteli bir öğretmen kadrosu var ve rehberlik hocalarım bizlerle tek tek ilgilendi. Açı'nın özel kaynak kitapları, zaten bu kaynak kitaplar bizlerin başarıya gitmemizi sağlayan önemli basamaklardan biri oldu. Sene başından itibaren rehber öğretmenimizin hazırladığı programlar eşliğinde sınav sürecimizi geçirdik. Çalışma düzenimiz sınav tarihine kadar bu şekilde planlı, programlı ve disiplinli bir şekilde devam etti. Mutluyum çünkü emeklerimin karşılığını aldım. Açı'daki öğretmenlerim ve ailemin desteği hep yanımdaydı. Hayalini kurduğum doktorluk mesleği benim motivasyonumu artırdı. Adaylara tavsiyem hayal kurmaları ve hedeflerini belirlemeleridir."

HEDEFİ  HUKUK

Açı'nın şampiyon öğrencilerinden Emine Keleş ise, Açı Kurs Merkezi'nde, LGS sınavı için kaliteli bir hazırlık programı uyguladığının altını çizerek, "Eğitim koçlarım, rehberlik öğretmenlerim psikolojik ve akademik anlamda bana hep destek oldular. Eksiklerimi etütlerle ve öğretmenlerimle kurduğum sürekli iletişimle telafi ettim. Çok mutlu ve gururluyum. Herkese çok teşekkür ederim. İnsan gerçekten isterse başarabilir. Sınava hazırlanan öğrenciler azimle çalışmalı. Lise eğitiminin ardından üniversite de hukuk eğitimi almak istiyorum." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.