LGS Midyat Birincisi Soner Aydın Hayalini Açıkladı

LGS Midyat Birincisi Soner Aydın Hayalini Açıkladı

Midyat'ta yaşayan ve bu yıl LGS'de Midyat birincisi olan 75. Yıl İMKB ortaokul öğrencisi Soner Aydın, tıp doktoru olmanın hayalini kuruyor.

A+A-

75. Yıl İMKB ortaokul öğrencisi Aydın, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan LGS'nin sonuçlarının açıklanmasıyla büyük sevinç yaşadı. LGS sınavında sorulan 90 sorudan 89'unu net yaparak 493,427 puan alan Aydın, bir soru ile de Türkiye birinciliğini kaçırdı. Sınavda Midyat birincisi olarak önemli bir başarı elde eden Aydın, mutluluğunu okul müdürü Fehmi Noyan ve öğretmenleri ile paylaştı.

HEDEFİ TIP

Aydın'ın şimdiki hedefi ise Fen Lisesi'nde 4 yıllık eğitimini tamamlayıp Tıp Fakültesi'nde akademik eğitmine devam edip doktor olmak istiyor. Aydın, elde ettiği başarı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"İçimde inanılmaz derecede bir mutluluk var. Başta bana destek verdiği için aileme ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Onların desteğiyle sınavda başarılı oldum. Planlı ve programlı çalıştım. Benden sonra sınava girecek arkadaşlara tavsiyem planlı ve programlı çalışsınlar. Bunu yaptıklarında başaramayacakları hiç bir sınav yoktur"

"ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM"

Okul Müdürü Fehmi Noyan ise, "Öğrencimiz okulumuzun gözdesiydi. Biz ful bekliyorduk, ama nasip değilmiş. bir yanlışla sınavını bitirdi. Gerçekten de sıkı bir çalışma ile bugünlere geldi. Bu başarıda ailesinin ve öğretmenlerinin etkisi var. Onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah Soner öğrencimiz bundan sonra güzel bir lise de okur ve hayaline ulaşır. Soner'in diğer öğrencilerimize de örnek olmasını diliyorum" dedi.

"DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ÖĞRENCİYE RASTLAMADIM"

Öğrenci Koçu Sosyal bilgiler Öğretmeni Murat Ölmez ise, "Son derece disiplinli, azimli, ders çalışma konusunda istekli bir öğrencimizdi Soner. Derste, dersi çok iyi dinliyordu. Çok soru çözerdi. planlı ve programlı çalışırdı. Bu başarının geleceğini biliyordu. Sürekli görüşme halindeydik. Yıllardır bu mesleğin içindeyim böyle disiplinli, azimli, gayretli ve planlı çalışan bir öğrenciye rastlamadım. Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyorum" dedi.

"MUTLUYUZ"

Öğrenci Velisi Rıdvan Aydın ise, "Öncelikle çok sevinçliyiz Soner'in başarısı için. Soner bir yanlış yapmış, çokta önemli değil. Soner'in ful yaptığını kabul ediyoruz. Çünkü bir yanlış sınavın o an ki psikolojisine bağlıdır. anlık bir dalgınlık olabilir. 90 sorudan 89'unu yapabilen bir öğrenci diğerini de yapabilir. Mutluyuz. Öğretmenlerine, okul idaresine çocuklara verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.