Kurs Kayıtları Artık İnternetten Yapılabilecek

Kurs Kayıtları Artık İnternetten Yapılabilecek

Vatandaşlar Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurs işlemlerini artık internetten yapabilecek.

A+A-

Vatandaşlar Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurs işlemlerini artık internetten yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nce yapılan yeni düzenlemeyle, 24 Ekim 2014 tarihi itibariyle Yaygın Eğitim Kurumları’nda uygulanan kurs programları ve kurs dışı etkinlikler, hazırlanan e-yaygın otomasyon sistemine geçti.

Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, artık Halk Eğitim Merkezine gitmelerine gerek kalmadan kayıt işlemlerini internetten gerçekleştirebilecek.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün ‘e-öğrenci’ otomasyon sistemi ile ilgili Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Alaattin Seven tarafından eğitmenlere bilgi amaçlı seminer verildi.

Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Alaattin Seven, vatandaşların kurslara artık internetten başvurabileceklerini bildirdi. 

OTOMASYON SİSTEMİ TANITILDI

Seven, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından kurs tanımlama, kursiyer kayıt ve belge basımı iş ve işlemlerinin yürütüldüğü e-yaygın otomasyon sistemi yenilendi. 27 Ekim 2014 tarihinden itibaren kurslarımız yeni otomasyon sistemi üzerinden tanımlanarak açılıyor. Getirilen yeni sistemle artık vatandaşlarımız kurslara başvuru yapmak için hizmet binamıza gelmelerine gerek kalmadan internet ortamında evlerinden ya da işyerlerinden ön kayıt işlemlerini yapabilecekler. Vatandaşlarımızın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün http://e-yaygin.meb.gov.tr adresinden sisteme kayıt olmaları halinde elektronik posta adreslerine sistem tarafından kullanıcı adı ve şifreleri mail olarak gönderilmektedir. Vatandaşlarımız bundan sonra kendilerine verilen bu kullanıcı ve şifre bilgileriyle sadece Midyat Halk Eğitimi Merkezi’ndeki kurslara değil, ülke genelinde tüm halk eğitim kurslarına ön kayıt başvurusu yapabilecekler. Kurslarla ilgili sistem tarafından her türlü bilgi mail olarak kursiyerin iletişim, mail adresine gönderilecek. Yapılacak işlemlerde e-mail adresinin olması ön şarttır. http://e-yaygin.meb.gov.tr adresine bir kez girilip kayıt ol sekmesinden açılan pencereye gerekli bilgilerin girilmesi sonucu mail adresine sistem tarafından kullanıcı adı ve şifresi gönderilmektedir. Yine aynı adresten “Bireysel Giriş” tıklanarak açılacak ekranda vatandaşlarımız kişisel bilgilerini güncelleyebileceklerdir. “Öğrenci İşleri Modülünü” tıklayarak açılan “Başvurulacak Kurslar” penceresinden Mardin ve Midyat ilçeleri seçilecek. Kurs başlıklarına göre istedikleri kurslara ön kayıt yaptırabilecekler."

Seven, internet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmekte zorlanan kursiyerlerin, Halk Eğitimi Merkezi’ne başvurarak, buradaki görevli personelden yardım alabileceğini belirterek, internet üzerinden kayıt yapan kursiyerlerin daha sonra ise Halk Eğitimi Merkezine gelerek başvuruda bulunduğu kursla ilgili kaydını tamamlaması gerektiğini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.