Kılıçdaroğlu'nun Ankara konuşması

Kılıçdaroğlu'nun Ankara konuşması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da konuştu...

A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Tamer Kışlalı Spor Salonu'nda partiye katılım töreninde konuştu. Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs kutlamalarının kaldırılmasına çok sert çıktı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

FEZLEKEDEN ÇIKSA ÇIKSA...

Başbakan "bu fezlekeden kahraman çıkmaz" demiş. Doğru söylemiş. Çünkü bu fezlekeden çıksa çıksa demokrasi adına yüz kızartıcı bir tablo çıkar. Kim dedi kahraman çıkar diye.

Senin adamların düşünce özgürlüğünü sınırlandırıyor ama ne yaparlarsa yapsınlar bizi susturamazlar.

Sayın Başbakan bunların uzmanıdır. Mağduriyet pazarlamasını ondan iyi kimse bilmez.

ERDOĞAN SENİNLE KANKA MI OLACAĞIM?

Başbakan'a samimi olarak bir soru sormak istiyorum. 27 Nisan e-muhtırasından kahraman çıkar mı çıkmaz mı. Çık bunu milletin önünde söyle bakalım. Bunu cevabını benden iyi biliyorsunuz.

Muhtırayı veren kişiyle oturdun 135 dakika Dolmabahçe'de konuşma yaptın. Ve dedin ki bu görüşme benimle mezara gider.

Ne görüştünüz siz. E muhtırayı yedin sonra sen demedin mi ben muhtıralara karşıyım. Sonra gittin Dolmabahçe'de kanka oldun.

Sen fezleke düzenledin diye ben seninle kanka mı olacağım? Sen bu memleketin sırlarını pazarlık masasında mı görüşüyorsun.

Değişim talebiyle yola çıkanlardan 10 yıl içinde bu kadar hızlı bir dönüşüm başka hiçbir iktidara nasip olmamıştır. Değişim diye ceket çıkarttın, atlet çıkarttın, pantolon çıkarttın.

SEN YASAKLIYKEN CHP SANA DESTEK VERDİ

Sen yasaklı olduğun dönemde bu parlamento senin yasaklarını kaldırdı. CHP halkın iradesine saygı duyduğu için sana destek verdi.

Ama sen oturduğun koltuktan millete sabah akşam yasak dayatıyorsun. CHP hakkında fezleke hazırlıyorsun. Bu demektir ki sen benim kurduğum mahkemeyi eleştiremezsin.

Eleştireceğim sayın başbakan...

DOKUNULMAZLIK ERDOĞAN'IN İHTİYACI

Şiir okudu diye 34 ay hapse mahkum oldu, böyle bir fezleke karşısında Recep Tayyip Erdoğan'ı demokrasinin yanında görmek isterdim.

Ama öyle bir tepki verdi ki Türkiye'de demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçti, o söz. "Olması gereken oldu" dedi.

Bu "oh oldu" demektir. Demokrasi kültürüne bakın siz. Benim de hiçbir CHP milletvekilinin de dokunulmazlığa ihtiyacı yok. O senin ihtiyacındır.

Benimle ilgili de Başbakanla ilgili de fezleke varmış. Onun fezlekelerini söyleyeyim: zimmet, kalpazanlık resmi evrakta sahtecilik, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak.

Sen bu adi suçlarla fikir özgürlüğünü nasıl aynı kefeye koyarsın.

Bizde çok şükür zimmet yok, otobüs biletlerinde kalpazanlık yok. biz hukuk ve adaleti savunuyoruz.

4 ay hapiste kaldı. Ben isterdim ki bilgelik duyguları gelişsin görüyorum ki intikam duyguları gelişmiş.

DÜNÜN MAZLUMU BUGÜNÜN ZALİMİ

Bugün geldiğimiz noktada zulmü alkışlayan kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Dünün mazlumuydum bugünün zalimi oldun.

Başbakan Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerini ve ahlakını içselleştirebilseydi durum çok daha farklı olurdu.

Türkiye bölgenin lideriydi. Hala inanan kim var? Kim lider olarak bizi kabul ediyor?

Türkiye'yi bir arada tutan ne varsa tehdit altındadır. Bağımsızlık irademiz tehdit altındadır. Özgürlük bilincine saldırı yapılıyor. Türkiye'nin gururla sahip olduğu şevk duyduğu ne varsa tehdit altında.

ATATÜRK SAMSUN'A GEZİ YAPMAK İÇİN Mİ ÇIKTI?

19 Mayıs'ı ne için kutluyoruz? Atatürk Samsun'a çıktığı için... Herkesin öldü bitti dediği bir ulusun var olması için Samsun'a çıktı. Atatürk Samsun'a gezi yapmak için mi çıktı? Siz milletin varlık unsurları ile oynuyorsunuz. Bunlar emperyalizme esir bir toplum yaratmak istiyorlar. Efendim statlar soğukmuş. Ankara daha soğuk, Antalya mı daha soğuk? Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça hiçbir şeyi yok edemezsiniz.

İdealleri için yola çıkanlar asla yorulmaz. Gideceğiz CHP'yi iktidar yapana kadar mücadele edeceğiz. CHP kişilerle var olmuş bir parti değildir. CHP bu milletin partisidir. O yüzden diyorum ki partinize, evinize hoş geldiniz. CHP konjektörlerin var ettiği bir parti değildir. İşi bittiği zaman kenara çekilen bir parti değildir. O yüzden bu kadar uzun siyaset arenasında kalmış bir partidir. Her insana başımızın üstünde sana yerimiz var diyen bir partidir. O yüzden diyorum ki o arkadaşlar evinize hoş geldiniz.

Gelecek hangi koşullarda olursa olsun CHP'dir, gelecek her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.