Kazanan Mardin Oldu !

Kazanan Mardin Oldu !

Mardin'e ve Mardin iş dünyasına yakışan bir seçim maratonunu Başkan Adayı Hatip Çelik ve yönetiminin başarıyla tamamladı.

A+A-

Mardin'e ve Mardin iş dünyasına yakışan bir seçim maratonunu Başkan Adayı Hatip Çelik ve yönetiminin başarıyla tamamladı.

Mardin iş dünyasının merakla sonucunu beklediği seçimlerden zaferle ayrılan Mardin Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Hatip Çelik, oldu.

Bu sonucun başta ülkemize, Mardin’imize, insanımıza, sanayimize ve ticaretimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Her seçimde olduğu gibi Mardin Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri de büyük bir çekişme ve heyecana neden oldu. Seçim sürecinde Mevcut Başkan Mehmet Ali Tutaşı ile Hatip Çelik ve Ramazan Bilen başkan adayı olduklarını açıkladılar.

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimleri uzun süren bir heyecanın ardından 16 Ekim 2022 tarihinde yapılan olağan kongre ile tamamlandı.

Yeni başkan ve yönetimi belirlemek için sandık başına giden üyeler, 746 oy verdikleri Sayın Hatip Çelik’i, MTSO’nun yeni başkanı seçerken, mevcut başkan Mehmet Ali Tutaşı 548 ve Ramazan Bilen ise 159 üyenin oyunu aldı.

Mardin’ de ticaret ve sanayinin gelişmesi, ekonomisinin kalkınması, turizm ve tarım alanında şehrin büyümesi ve gelişmesi için önemli çalışmaların, projelerin hayata geçirilmesi herkesin arzusudur.

TİCARET VE SANAYİ ŞEHRİ

Muhakkak ki seçimler bittiğinde artık sıra tebrikleri kabule ve seçim sürecinde Mardin için yapılması konuşulan konulara gelmesi beklenir. Dileğimiz Mardin’in ticaret ve sanayi alanındaki eksikliklerini tamamlaması, bir Gaziantep, bir Mersin gibi bir sanayi ve ticaret şehri hedefine doğru yol almasıdır.

Seçimleri takip edenler ve bu heyecanı yaşayanlar bilir ki her seçimin bazı gizli kahramanları da olur. Belki kimse bilmez ve tanımaz onları, ama etkileri ve ikna kabiliyetleri, başkan adayına ve ekip arkadaşlarına verdikleri sinerji çok büyüktür.

Bundan dolayı sadece seçimden seçime ortalıkta görünüp sonrasında köşesine çekilenlerin oy kullanacak üyeleri ikna etmesi de maalesef çok güç oluyor. Unutmayalım ki her ne kadar seçim sürecinde başkan adayları ve yönetimlerindeki kişiler, sahaya çıksa da geçmişte yaptıkları, onların gelecekte de neleri yapabileceğini göstermesi bakımından oy kullanacak üyelerin tercihlerini etkileyebiliyorlar.

mehmet-dursun-hatip-celik-mtso-mardin-ticaret-ve-sanayi-odasi-2.jpgMardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na seçilen sayın Hatip Çelik’in yönetiminde yer alanların her birisi kendi gücü nispetinde çalışıp ter dökmüş ve seçim sürecini verimli bir şekilde geçirmişlerdir. Bu kıymetli ekibin içerisinde yer alan iş adamı sayın Mehmet Dursun da, seçim öncesi sürecini çok verimli geçiren, oy kullanacak üyeler ile yaptığı görüşmelerin elde edilen bu zaferde önemli bir pay sahibi olduğunu görevli olduğu 1 nolu sandıkta çıkan 218 üyenin oyunu alması ile bir nevi göstermiştir. Her bir üyenin oyunun çok değerli olduğu bu seçimde canla başla çalışan hem sayın Mehmet Dursun'u hem de diğer yönetimdeki arkadaşlarını ve başkan Sayın Hatip Çelik’i bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

Sadece seçime endeksli değil, her zaman halkın yanında olan, şehrini düşünen, şehre yatırımların yapılması konusunda türlü ortamlarda fikir ve önerilerde bulunan, görüşlerini ilgili mercilere ileten İş adamı Mehmet Dursun’un bu tutum ve davranışın farklı kesimlerden büyük takdir gördüğünü ve MTSO Yönetiminde olan bu ekibin Mardin için güzel işler yapacağı imajını oturtmuştur.

Mardin için azim ve gayretle çalışma heyecanı içerisinde olan Mehmet Dursun beyin geçmişte yaptıklarını, gelecek için de bir umut verdiğini, Mardin için güzel çalışmaların yapılacağının bu seçime yansıdığını söyleyebiliriz.

Evet , doğrusunu söylemek gerekirse, bu bir bayrak yarışı ve şimdi yeni yönetim devraldığı bu bayrağı daha da ileriye taşımak için sırtına bu yükü almış durumda.

Bize sorsanız bu seçimin kaybedeni yok.

Her üç aday ve yönetimleri de birer Mardinli olarak bu seçimi kazanmışlardır.  

Seçilenler de Mardin’in yetiştirdiği kıymetli iş insanları.

Bu yönüyle kazanan Mardin olmuştur, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası olmuştur.

Yeni bir Mardin Hikayesi yazmak için artık çalışma vakti.

Yeni yönetim ve eski yönetim hep birlikte Mardin’i büyütmek için kolları sıvamanın zamanı geldi.

Kaybedecek bir dakikamız bile yok.

El birliği içinde tüm yönetimdeki arkadaşların birlikte Mardin’imizin ticaretini, sanayisini, tarımını, turizmini, büyütmek için gece gündüz demeden çalışması gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.