Kaymakam’a Balık Ve Fanus Hediye Ettiler

Kaymakam’a Balık Ve Fanus Hediye Ettiler

Ortadoğu Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Deneği’nden Kaymakam Bingöl’e Ziyaret...

A+A-

Midyat’ta faaliyet gösteren Ortadoğu Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Deneği Başkanı Tülay Oral, yönetim kurulu üyesi Saliha Tura ile birlikte yeni görevine başlayan Kaymakam Oğuzhan Bingöl’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette, Dernek Başkanı Tülay Oral, Kaymakam Bingöl’e ‘Midyat’ ve Estel’ ismini verdiği iki süs balığını fanusuyla birlikte hediye ederek, nazik bir jestte bulundu.

Dernek Başkanı Tülay Oral, dernek yönetimi ile yaptıkları görüşme sonrasında Kaymakam Bingöl’e yapacakları ‘hoş geldin’ ziyaretinde çiçek yerine farklı bir hediye vermeyi kararlaştırdıklarını,  bu nedenle 'süs balığı ve fanus' hediye ettiklerini ifade etti. Dernek yönetiminin bu jesti karşısında kısa bir şaşkınlık yaşadığı gözlenen Kaymakam Bingöl de sürpriz hediyeyi görünce “bunların bakımını nasıl yapacağız, yemlerini nasıl vereceğiz” şeklinde sorular sordu.

Kaymakam Bingöl, Ortadoğu Okul Öncesi Eğitimi Geliştirme Deneği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernek başkanı ve yöneticilerine hediye için teşekkür etti.

Bingöl, "Doğrusu hiç beklemediğim bir hediye oldu. İnsanımız  hayırlı olsun ziyaretlerinde hep çiçek götürür yanında ama bu defa süs balıkları getirilmiş. Benim için de değişik bir hediye oldu. Aslında, çiçekler yada güller dalında güzeldir. Ben onların koparılmasından yana değilim. Ziyaretime gelenlerin yanlarında getirdikleri çiçekler yerine keşke o parayla Arakan'daki Müslümanlara bağışta bulunsalardı" dedi.

Göreve yeni atanan Bingöl’e başarı dileğinde bulunan Dernek Başkanı Tülay Oral ise, dernek çalışmaları ve Avrupa Birliği (AB) hibe programları destekli yürüttüğü “Hayatın Aktif Kısmında Kadınlara Yer Açın” projesi hakkında bilgiler verdi.

Oral, ziyaret sonrası yaptığı konuşmada, bölgede yaşanan kadın sorunları üzerine görüş ve önerilerini dile getirdiklerini, amaçlarının, kadınların sosyal ve kültürel alanda gelişmeleri, kadınların karar mekanizmalarında yer almalarını teşvik etmek ve geliştirmek olduğunu vurguladı.

“EŞİTLİĞİN SAĞLANMASINI AMAÇLIYORUZ”
Toplumda kadının saygın yerini alabilmesi, cinsiyet ayırımının kaldırılması, her alanda eşitliğin sağlanması amacı ile çeşitli faaliyetler yürüttüklerini söyleyen Oral, “Bizler gönüllü arkadaşlarımızla bir araya geldik. İlçemize, ülkemize, vatandaşlarımıza hizmet edebilmek için bu derneği kurduk. Derneğimizin amacı, kadınlarımıza, çocuklarımıza, ailelerimize gücümüz oranında yardım etmek, haklarını korumak, geliştirmek, hukuki yardım, destek ve danışmanlık hizmeti sunmaktır” dedi.

Başkan Oral, “Biliyoruz ki işimiz zor. Ancak tüm ilgili kurumların ve vatandaşlarımızın vereceği destekle zorluklar kolaylaşacaktır. Tarlasında, bağında, bahçesinde, işinde, köyünde, kentinde bulunduğu her zeminde kadınlarımız emekçidir. Onların hakları ödenmez. Ne yazık ki en fazla mağdur edilen de kadınlarımızdır. Bizler evrensel ve anayasal haklar çerçevesinde bütün gücümüzle kadınlarımızın yanında olacağız. Onlar anadır. Onlar ailenin direğidir. Bu duygu ve düşüncelerle yola çıktık” diye konuştu.

HER ZAMAN SİZLERİN YANINDAYIZ
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Oğuzhan Bingöl ise, derneğin amaçlarını ve yaptığı faaliyetleri takdir ettiğini belirterek, bundan sonra destekleriyle derneğin yanında olacağını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.