Kaymakam Bingöl’den Engelliler Derneği’ne Ziyaret

Kaymakam Bingöl’den Engelliler Derneği’ne Ziyaret

Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Midyat Engelliler Derneği’ni ziyaret etti.

A+A-

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü M. İsa Kurnaz ile birlikte Engelliler Derneği’ni ziyaret eden Kaymakam Bingöl, Dernek Başkanı Abdulhakim Yıldız ve dernek üyelerinin haftasını kutlayarak, ilçedeki engelli vatandaşlar ve bunların sıkıntıları hakkında bilgi aldı.

Engelliler Derneği Başkanı Abdulhakim Yıldız’dan dernek çalışmaları, üye profili ve üye sayısı ile ilgili bilgiler alan Kaymakam Oğuzhan Bingöl, “Engelli vatandaşlarımızın en ufak sorunlarının veya ihtiyaçlarının karşılanması konusunda azami hassasiyet göstereceğimizi bilmenizi istiyorum. Bu kardeşlerimizin en ufak bir ihtiyaçlarını gidermek bizim için büyük bir mutluluk olacaktır.” dedi.

Kaymakam Bingöl, “Önceki yıllarda aileler engelli çocuklarını insan içine çıkarmıyorlardı. Şimdilerde ise engellileri gündelik yaşama katılmış olarak görebiliyoruz. Bu bile önemli bir gelişme. Engellilerle ilgili olarak pek çok çalışma hayata geçiriliyor. Bundan 10 yıl önce yapılmayan şeyler şimdilerde bir bir yapılıyor” dedi.

“ENGELLİLERİN HALİNDEN ANLAMIYORUZ”
İlçede ikamet eden engellilerin temel sorunları ile yakından ilgileneceğini belirten Bingöl, engelli insanların her zaman hatırlanmasını vurgulayarak, toplumun önemli bir kesimini oluşturan ve diğer insanlara göre bazı yaşam zorlukları bulunan engelli vatandaşlar için projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Asıl engel, bizim engelli kardeşlerimizin yaşamını unutmamızdır. Bana göre özür budur. Eğer bizler engellilerin halinden anlayabilseydik, bu gün bir engelli kardeşimiz rahat bir şekilde evinden çıkıp alışverişini yapıp, mutlu bir şekilde tekrar evine dönebilecekti. Keşke bizler bir gözümüzü kapatarak, ya da bir ayağımızı kullanamaz hale getirerek hükümet konağının merdivenlerini çıkmaya çalışsaydık işte o zaman onların nasıl bir zorluk içinde olduklarını ve günlük hayatta ne tür sıkıntılarla karşılaştıklarını anlayabilirdik. Ama bizler kendimizi onların yerine koyamıyoruz maalesef. Engelli kardeşlerimizin mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. Sizlere elimizden gelen bütün destekleri vermeye hazırız. İleriki zamanlarda imkanlarımız dahilinde engelli kardeşlerimiz için projeler üretip yaşamlarını daha da kolaylaştırmaya çalışacağız.”

Kaymakam Bingöl, “Her toplumda var olan ve toplumun önemli bir parçasını teşkil eden engelli vatandaşlarımıza sahip çıkılması, onların desteklenmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi önceliklerimiz arasındadır. Bütün yaşam alanlarını engelli kardeşlerimizin de en iyi bir şekilde istifade edebilmelerine uygun hale getirmemiz gerekiyor. Onlar için gerekli imkânların devletimiz aracılığıyla yerine getirilmesi görevimizdir. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta kendilerini göstermeleri, kendilerine güvenmeleri, hayata sıkı sıkıya tutunmaları için zemin oluşturacak ve onlara küçükte olsa ekonomik gelirler sağlamak için projeler yapılmalıdır. Derneğin veya engelli kardeşlerimizin bireysel olarak yapacakları projeleri titizlikle değerlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

"İLK DEFA BİR KAYMAKAM DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ"
Bütün sağlıklı insanların engelli adayı olduğunu dikkat çeken Dernek Başkanı Abdulhakim Yıldız ise, ilçe kaymakamının kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Midyat’ta 7 yıldan bu yana derneğimiz kurulmasına rağmen ilk defa bir kaymakam derneğimizi ziyaret etti. Bu bizi ziyadesiyle memnun etti. Bütün engelliler adına kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim engelliler olarak isteğimiz, insanca yaşama haklarımızı kullanmak ve engellilerin hayatın her alanında eşit birer yurttaş olarak var olmasını sağlamaktır.” açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum