İyilik Melekleri İşbaşında…

İyilik Melekleri İşbaşında…

Midyat’ın Minik Yüreklerinden Büyük Kampanya…

A+A-

Midyat’ta, Ali İhsan Kalmaz İlkokulu öğrencileri, ilçedeki ihtiyaç sahibi aileler için ‘İyilik Melekleri İşbaşında’ isimli bir yardım kampanyası düzenledi. 

Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan Ali İhsan Kalmaz İlkokulu’nda eğitim öğretim gören öğrenciler, biriktirdikleri harçlıklarıyla şeker, yağ, mercimek, pirinç, makarna, bulgur, salça gibi gıda malzemeleri alarak fakir ve kimsesizlere dağıttı. 

Sınıf başkanları Eylül Beyza Karuç, Onur Berat Onat, Senanaz Sağlam, Alperen Çınar Salman, Melek Demir, Fehimenur Ceylan, Şeymanur Unar, Behiyegül Algaç, Haticenur Talay ve Derya Günel’in, idareci, öğretmen ve velilerinin de teşvikiyle toplum hizmeti adı altında bir araya getirdikleri harçlıklarıyla gıda malzemeleri alarak paket haline getirdi. Okul Müdürü Mehmet Ali Kaya, Rehber Öğretmen Veysi Durmaz, öğretmenlerden sınıf öğretmeni Nurettin Aygur ile öğrenciler çevrede önceden tespit ettikleri fakir aileleri ziyaret ederek gıda paketlerini kendilerine verdi. 

Öğrencilerin davranışlarından dolayı memnun olduğunu dile getiren Okul Müdürü Mehmet Ali Kaya, derslerinin yanında böyle yararlı çalışmalara da zaman ayırıyor olmalarının örnek bir davranış olduğunu belirtti. Öğrencileriyle iftihar ettiklerini kaydeden Kaya, amaçlarının öğrencilere yardımlaşma, kaynaşmayı ve dayanışma kültürünü benimsetmek olduğunu, onlara sorumlu bir birey gibi hareket etmelerini istediklerini ifade etti.

Yardım kampanyasında yer alan 4. sınıf öğrencisi Behiye Gül Algaç, “Yardımlaşarak, mutluluğumuzu paylaşarak bir arada olursak bence çok güzel bir dünyamız olur ve tüm insanlar mutlu yaşar. Biri bir şey yerken diğerine verirse de hepimiz mutlu oluruz. Buda bunun büyük bir örneği olur. Diğer okullarında böyle bir proje yapmalarını istiyorum. Ve biz elimizden geleni yaptık, onlar da ellerinden geleni yaparsa bu proje daha da büyüyecek ve herkese yardım etmiş olacağız” dedi.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.