İMKB’nin Matematikçileri Ödüllerini Aldı

İMKB’nin Matematikçileri Ödüllerini Aldı

Matematik Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler düzenlen törenle ödüllerini aldılar.

A+A-

Pirkan Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Kaya ve Mardes Danışmanlık Hizmetleri Müdürü Merve Semiz, “Matematik Şenliği ve Olimpiyatları” yarışmalarında dereceye giren başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Midyat Kaymakamlığı’nın bu yıl ilk kez ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlediği “Matematik Şenliği ve Olimpiyatları” yarışmasında başarılı olan öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle dağıtıldı. Anadolu İMKB Lisesi’ndeki öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen matematik konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Programda bir konuşma yapan Pirkan Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Kaya, “Matematik alanında yetenekli olan öğrencilerimizi ödüllendirip, daha ileri çalışmalar yapmaları için teşvik etmek istedik. Öğrencilerin hayatın içinde gelişen matematiği anlamaları, sevmeleri ve matematiğe önem vermeleri hedeflenerek organize edilen bu yarışmayı düzenleyen Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingöl beye teşekkür etmek istiyorum. Bölgemizde gerçekten ciddi bir potansiyel var. Önemli olan elmas dediğimiz şey bir kömür parçasıdır. Elmasın değeri kıratı ile ölçülür ve işlenmesi gerekir. Sizler birer cevhersiniz. Bizim de amacımız sizin gibi cevherlere destek çıkmak ve gerçek anlamda işlemek.” dedi.

“BİLMEDİKLERİ KAVRAMLARI ÖĞRENDİLER”

Anadolu İMKB Lisesi Matematik Şenliği ve Olimpiyatları Koordinatörü Edebiyat Öğretmeni Mehmet Aktaş da, öğrencilerin matematik dersine ilgillerini arttırmaya yönelik bir yarışma düzenlendiğini anımsatarak, “Öğrencilerimizin bu yarışmayla birlikte  matematiğe ciddi bir yönelimlerinin olduğunu fark ettik. İlk etapta bakıldığında şiir, resim ve kompozisyon dallarının belki de çok fazla matematikle ilgisi olmadığı düşünülebilir. Ama sonradan biz gördük ki öğrenciler arasında ortaya çıkan sinerji, rekabet ve dereceye girme hevesleri matematiğe olan ilgilerini de arttırdı. Bu yarışmayla birlikte öğrencilerimiz belki de bilmedikleri kavramları öğrendiler. Matematiğe farklı bir gözle bakarak bu şekilde matematikle bağlarını güçlendirdiler. Yarışmanın amacına ulaştığını düşünüyorum” diye konuştu.

ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Törende dereceye girenler arasında kız öğrencileri ağırlığı göze çarptı. Buna göre yarışmada şiir dalında birinciliği Muzahher Aydoğdu, ikinciliği Mehmet Emin Atuğ, üçüncülüğü Elif Kesler kazandı. Kompozisyon dalında Nurten Denker birinci, Sümeyye Bilgin ikinci ve Hülya Mecit de üçüncülük elde etti. Resim alanında ise, Mehmet Can Çelik birinci, Dilan Akan ikinci ve Behiye Demir üçüncü oldu. Öğrencilerin ödülleri ise; birincilere 150 TL, ikincilere 125 TL ve üçüncü olanlara da 100 TL verildi.

Törene Anadolu İMKB Lisesi Müdür Vekili Salih Kılıç, Müdür Yardımcısı Cahit Aslan, Pirkan Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Kaya, Mardes Danışmanlık Hizmetleri Müdürü Merve Semiz, öğretmenler ve yarışmaya katılan öğrenciler katıldı. Program, verilen ödüllerin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum