İmam Hatipliler Pilav Günü'nde Buluştu

İmam Hatipliler Pilav Günü'nde Buluştu

Midyat İmam-Hatip Lisesi’nin en eski ve en yeni mezunları pilav gününde bir araya geldi...

A+A-

Midyat İmam-Hatip Lisesi mezunlarının gerçekleşen pilav günü buluşmasında onlarca kişi bir araya geldi.

Midyat’ta önceki gün Anadolu İmam-Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “İmam Hatip Mezunları Pilav Günü”nde İmam Hatip okullarının en eski ve en yeni mezunları bir araya geldi. Pilav gününe katılan mezunlar, eski okul arkadaşlarıyla hasret giderdiler.

Midyat İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (MİHDER), 1996 mezunları ile ortaklaşa düzenlediği Bayramlaşma ve Pilav Gününe, okulda geçmiş dönemde ve günümüzde görev yapan eğitimciler, okul mezunları ve imam hatip sevdalıları katıldı. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan etkinlikte, davetlilere pilav ve ayran ikram edildi.

Pilav gününde açılış konuşması yapan Özgür Eğitim-Sen Mardin İl Başkanı Mehmet Yıldız, “İmam Hatip liselerimizin de, milletin bu karşılıksız ihsanı ve samimi teveccühüne, bugün ülkemizin yaşadığı değişim ve kalkınmada güçlü imzaları olan İmam Hatip mezunlarıyla mukabele ettiğini gururla, mutlulukla görüyor Rabbimize hamd-u senalar ediyoruz” şeklinde konuştu.

“FEN İLİMLERİYLE DİNİ İLİMLERİ BİRLEŞTİRİYOR”
Ayrıca günümüz gençlerine seslenen Yıldız, "Fen ilimleriyle dini ilimleri birleştirerek, okumak gerekir biri diğersiz olmaz. Eksik veya topal olur. Bu bakımdan gençlerin imam hatiplere teveccüh etmesi gerekir. İlgi göstermeleri lazım zira bu liselerde hem dini ilimler hem de müsbet fen ilimleri öğretiliyor. Bu münasebetle gerek üniversitelere girme gerekse topluma hizmet açısından çok başarılı oluyorlar. Gençlerimizin daha iyi yetişmesi için çok güzel mekânlar vardır. Bu imkânları kullanmamız gerekir." tavsiyelerinde bulundu.

Tertip komitesi adına konuşma yapan MİHDER Başkanı Hıdır Atasal da, düzenlenen etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, bu tür günlerin eskileri hatırlamak ve bir araya gelinmesi anlamında çok önemli olduğunu kaydetti. Atasal, İmam Hatip Lisesi'nin dünü ve bugününü buluşturmaya her yıl devam edeceklerini aktardı.

Midyat İmam Hatip Lisesi Eski Müdürü Mehmet Şefik Evsen de, imam hatiplerin bir vizyon temsili görevi üstlendiğini belirterek, "İmam hatipler, her zaman toplumun önünde bulunan yapısıyla örnektir. Bu okullar birer ekoldür" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gelen misafirlere yemek ikram edildi. Yemek sohbet eşliğinde devam etti. MİHDER Başkanı Hıdır Atasal, yaptığı duadan sonra pilav gününe katılan mezunlar son olarak hatıra fotoğrafı çektirdi ve seneye buluşmak üzere ayrıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum