İleri’den Eğitim Bir-Sen’e Ziyaret

İleri’den Eğitim Bir-Sen’e Ziyaret

Ak Parti’den aday aday olan işadamı Mehmet İleri, Eğitim Bir-Sen üyeleri ile sendika binasında bir araya geldi.

A+A-

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Midyat Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday aday olan işadamı Mehmet İleri, Eğitim Bir-Sen üyeleri ile sendika binasında bir araya geldi. Ak Parti’den aday adayı olan Mehmet İleri, Eğitim-Bir-Sen’i ziyaret ederek, burada Başkan Abdulkadir Altay ve üyeler ile görüştü. 

İleri, burada yaptığı konuşmada, toplum odaklı, özgürlük, eşitlik ve hak temelli bir siyaset anlayışından yana olduğuna vurgu yaparak, siyasetin her şeyden önce bireye ve topluma daha rahat ve müreffeh bir hayat sunmak için yapılması gerektiğini ifade etti. 

Kendisinin bir Midyat sevdalısı olduğunu söyleyen İleri, “Eğitim Bir-Sen ile farklı bir gönül bağımız var. Ağabeyim, uzun yıllar Midyat’ta Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. Bu nedenle hep eğitimle iç içe oldum. 5 yıldan bu yana Ak Parti’den seçildiğim Midyat Belediyesi’nde Meclis Üyeliği görevini başarıyla sürdürüyorum. Görev yaptığım bu süre içinde partimizi en iyi şekilde temsil ettim. İlkeli bir muhalefet yaptım. Doğruya evet, yanlışa da hayır dedim. Rabbim bize belediye başkanlığını nasip ederse, daha yaşanır bir kent için halkımız ile birlikte çalışacağız.” dedi.

Kentin, tarihi ve sosyal dokusunu muhafaza edecek, aynı zamanda alt yapı ve üstyapı ile kültür merkezi sorununu çözecek projeleri olduğunu belirten İleri, şöyle konuştu:

“Modern belediyecilik anlayışı ve güçlü bir ekiple belediye başkanlığına aday adayı oldum. Belediyeciliğin halkla içi içe halktan kopmadan yapılması durumunda başarı sağlanacağının bilincinde olarak bu seçim yarışına girdim. Belediyecilik hizmetleri önemlidir. Bu hizmetler sadece altyapı ve üst yapıdan ibaret değildir. İnsanları mutlu etmek de önemlidir. Belediye kapılarının halka sürekli açık olması gerekir. İnsanları yüceltmek lazım ve bunu yaptığınız zaman belediye de yücelir. Tabi ki Midyat’ta alt yapı ve üst yapı sorunlarımız var. Okulların ihtiyaçları var. Midyat’ın yılardır ötelenen bir 'kültür merkezi'ne ihtiyacı var. Yürüyüş parkurlarına, sosyal tesislere, park ve mesire alanlarına ihtiyaç var. Bu eksiklerin hepsinin farkındayız. Bu çalışmaları yapmak için el ele verme zamanıdır. Şu iyi bilinsin ki ben vaat vermiyorum, hizmet etme sözü veriyorum. Ben kolaya değil, zora talibim. Hizmet etmek isteyen zora talip olur.”

Eğitim-Bir-Sen Midyat Başkanı Abdulkadir Altay da, nazik ziyaretinden ötürü İleri’ye teşekkür etti. 

Altay, Midyat’ın sosyo-kültürel yapısından kopmadan modern yaşamın gerektirdiği her türlü hizmetin halkın ayağına getirilmesini talep ettiklerini belirtti. Belediyeciliğin imar, ulaşım, çevre düzenlemesi gibi işlerinin yanında sosyal projelerle de ön plana çıkması gerektiğinin altını çizen Altay, “Günümüzdeki en önemli kayıplarımızın başında değerler eğitimi geliyor. Gençlerimizin değerler eğitimi, insan ilişkileri, sosyal yaşam ve aile içi iletişim konularında yetiştirilmesi için belediyelere büyük görevler düşmektedir. Bu çerçevede bizim de belediyenin hizmetleri ile ilgili talep ve beklentilerimiz var. Biz müreffeh bir Midyat istiyoruz” diye konuştu.

 Altay, Midyat’ın kültür merkezi ihtiyacına da vurgu yaparak, şunları dile getirdi:

“Midyat’ta bir kültür merkezinin olmayışının en büyük sıkıntısını bizler çekiyoruz. Yıl içinde yaptığımız sosyal ve kültürel etkinlikler için yer sıkıntısı yaşıyoruz. Bu dönemde artık Midyat’a yakışır bir kültür merkezinin kazandırılması gerekmektedir. Aday adaylarının vaatleri ve halka verdikleri sözlerin bundan sonra takipçisi olacağız. Umarım onlar da verdikleri sözleri yerine getirirler” 

Altay, İleri’ye başarılar temennisinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum