Mehmet ŞİRİN

Mehmet ŞİRİN

İki Güzel Gelişme

A+A-

Birinci Gelişme

Güzel haber Midyat İlçe Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’den geldi. Midyat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılıksız eğitim yardımı yapacak.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla, özellikle çocuklarını okutmak isteyip de zorlanan aileler kara kara düşünmeye başlamışlardı. Her yıl olduğu gibi başarılı öğrencilere kol kanat geren ve desteklemede sınır tanımayan Midyat Kaymakamlığı bu sene de ihtiyaç sahibi ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine eğitim yardımında bulunacak.

Eğitime desteği her zaman öncelik haline getiren, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimi konusunda üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiren Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, ilçe halkı tarafından da takdir ediliyor.

Midyat merkez ve mahallelerdeki ilk, orta ve lise dengindeki okullarda okuyan ve okul müdürlüklerince tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımında bulunulacak. Bunun yanı sıra üniversiteyi kazanan ve halen devam eden ihtiyaç sahibi Midyatlı öğrencilere de (önlisans, lisans ve yükseklisans) eğitim yardımı kapsamında destek verilecek.

Bu destekten istifade etmek isteyen öğrenciler, öğrenim belgesi, ailesinin gelir durumunu gösteren belge ve bir dilekçe ile Midyat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvurmaları gerekiyor.

İkinci Gelişme

Şenköy Çok Programlı Lisesi Müdürü Mehmet Öztekin Akçay’ın girişimleri sonuç verdi ve İstanbul’da yaşayan Midyatlı işadamı Hacı Hüseyin Durmaz, Midyat’taki okullarda eğitim gören ve desteğe ihtiyacı bulunan 400 öğrenciye eşofman takımı yardımında bulundu.

Midyat Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay ile Şenköy Çok Programlı Lisesi Müdürü Mehmet Öztekin Akçay’ın katılımıyla, eşofman takımlarının bir kısmı Yolbaşı Halit Bin Velit İmam Hatip Ortaokulu, Necip Fazıl İmam Hatip Ortaokulu ve İstiklal Ortaokulu’nda tespit edilen öğrencilere verilirken, geri kalan kısmı da diğer okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak.

Bu tür faaliyetlerinin artarak devam etmesi haliyle maddi durumu düşük olan aileleri ve bu öğrencileri okutan öğretmenlerini sevindiriyor. Memleketini unutmayan, ihtiyaç sahibi yüzlerce öğrenciye bu manada destek olan değerli hemşerimize ve bu hayır işine aracılık eden Şenköy Çok Programlı Lisesi Müdürü Mehmet Öztekin Akçay’a da teşekkür etmek gerekiyor.

Temennimiz dört bir yandan eğitim ile ilgili desteklenen Midyatlı gençlerimizin üzerlerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yaparak, okullarını en iyi derecelerle bitirmeleri, ülkesini seven ve ülkemize hayırlı birer birey olmalarıdır.

Bu yazı toplam 2960 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum