İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Dershane Desteği

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Dershane Desteği

Midyat Kaymakamlığı 50 fakir öğrencinin dershane ve yurt masraflarını karşılayacak.

A+A-
Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, maddi imkânları yerinde olmadığı için üniversiteye hazırlanamayan 50 fakir öğrencinin dershane ve kalacakları yurt giderlerini karşılama kararı aldıklarını bildirdi. 
 
Maddi sıkıntı içerisinde bulunan öğrencileri imkanlar dahilinde desteklemeye devam edeceklerini belirten Kaymakam Bingöl, “Eğitime büyük önem veriyoruz ve eğitim öncelikli konularımızdandır. Öğrencilerimizin kendilerine sunulan bu imkândan yararlanacaklarına ve başarılı olacaklarına dair en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır. Köye dönüş ve rehabilitasyon kapsamında başarılı olan, ancak  maddi imkanları el vermediğinden dolayı okuyamayan öğrencileri seçtik. İlçemizde birçok öğrencilerimizin maddi imkansızlıktan dolayı okuyamadıklarına şahit oldum. Öğrencilerimizin bu sorununa seyirci kalamazdık, şimdilik aldığımız karar ile 50 öğrencimizin dershane ve yurt ücretlerini karşılıyoruz. Gönül ister ki tüm öğrencilerimize destek olalım. Ama imkanlarımız buna elveriyor. Bu öğrencilerimizden de yüzde 80 başarı bekliyorum. Bu çocuklarımızı destekleyerek onları ileride en güzel mesleklerde görev almalarını istiyoruz.” dedi.
 
Amaçlarının ihtiyaç sahibi başarı öğrencilere ücretsiz dershane imkanı sunmak olduğunu ifade eden Bingöl, ellerinden tutulan öğrencilerin ilerde ilçe adına yüksek yerlere gelebileceklerini kaydedere, şunları söyledi: 
 
“Kaymakamlığımız himayesinde 50 öğrencimizi ücretsiz olarak dershaneye gönderiyoruz. Öğrencilere, devletimizin sağladığı bu imkanları iyi değerlendirmelerini, kendilerine güvenmelerini, bu işin tek sırrının çok çalışmak olduğunu, başarının ancak çok çalışarak elde edilebileceklerini bilsinler.Bu programa dahil ettiğimiz öğrencilere ve ailelerine iki kat daha sorumluluk düşüyor. Bu öğrenciler seçilerek bu programa alındılar ve bu imkan sadece  onlara sunuluyor. Kesinlikle bunun karşılığını vermeleri gerekiyor. Ekonomik imkansızlıklar hiç bir şekilde başarının önünde engel değildir. Kara tahta ve tebeşirle öğretmen yine de kaliteli bir eğitim verebilir. Öğrenci de isterse böyle bir ortamda rahatlıkla başarıyı yakalayabilir. Çalışmak ve başarılı olmak içinde mükemmel bir ortam veya şartları hayal etmememiz lazım. Hayat şartlarlarımız zor olabilir ama bu başarıyı imkansız kılmıyor, kılmamalıdır da. Anlayacağınız iş öğrencinin kendisinde bitiyor.”
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum