İdris Arslan'ın, Belediye Başkan Adaylığı Başvurusuna Büyük Destek

İdris Arslan'ın, Belediye Başkan Adaylığı Başvurusuna Büyük Destek

Ak Parti'ye gönül veren ve bir çok kademesinde görev alan Midyat siyasetinin genç ismi İdris Arslan, Midyat Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

A+A-

Resmi başvuru esnasında Ak Parti İlçe Başkanlığı İdris Arslan'ın yakınları, sevenleri ve dostları ile dolup taşarken, heyecan ve desteğin yüksek olduğu gözlemlendi.

AK Parti'deki aday adaylığı başvuru süreci hızla devam ederken Midyatlı işadamı ve Ak Partili belediye meclis üyesi İdris Arslan, 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için Midyat Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu akrabaları, sevenleri ve dostlarının içerisinde yer aldığı kalabalık bir topluluk ile birlikte yaptı.

Adaylık başvurusuna kalabalık bir topluluk ile gelen İdris Arslan ve beraberindekileri İlçe Başkanı Atilla Yarış kapıda karşılayarak tek tek tokalaştı.

Daha sonra Arslan, başvuru dosyasını Ak Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış'a düzenlenen bir törenle teslim etti. Parti binasında ve çevresinde büyük bir kalabalık oluşurken, Arslan'a olan büyük destek dikkat çekti.

Midyat ilçesinde doğan ve büyüyen İdris Arslan, 2019 tarihinden bu yana Midyat Belediye Meclisi'nde  görev yapıyor. Yaşadığı ilçenin sorunlarını yakinen bilen, eksiklikleri gören İdris Arslan, tüm bunları ortadan kaldırmak, doğduğu ilçeyi gözde bir yer haline getirmek için AK Parti Midyat Belediye Başkanı aday adayı olduğunu açıkladı.

Tören öncesi ilk konuşmayı yapan Ak Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, partilerinde aday adaylık heyecanının geçtiğimiz hafta başladığını kaydederek, "İdris bey başvurusunun yüksek bir katılımla gerçekleştirdiği için ben teşekkür ediyorum. bu hem partimize hemde kendisine olan teveccühü gösteriyor. Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz." dedi.

midyat-idris-arslan-aday-adalik-basvuru-midyat-haber-midyat-belediye-adaylik-basvuru.jpg

"CUMHURBAŞKANIMIZIN YOL ARKADAŞI OLMAK, BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞEREFTİR"

Alkışlarla konuşmasını tamamlayan Yarış'ın ardından söz alan Belediye Başkan Adayı İdris Arslan da yaptığı konuşmada da önemli mesajlar verdi.

Arslan, konuşmasın da şunları söyledi:

Yerel seçim Midyat'ın hem bugünü hem de yarını için büyük bir önem arz ettiğini ifade eden Belediye Başkan aday adayı İdris Arslan, "Tarihimizin önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşmaktayız. Biliyoruz ki bu seçim ilçemiz için hem bugünü hem de yarını için büyük bir önem arz ediyor. 'Önce Millet' düsturuyla AK Parti çatısı altında başladığım bu onurlu mücadeleyi, bugüne dek aynı azim ve istekle sürdürmeye devam ettim. Yeni Türkiye yüzyılı ve ülkemize hizmet etme gayesiyle, yılardır çeşitli kademelerinde görev aldığım Ak Partiden bugün itibari ile Midyat Belediye Başkan aday adaylık başvurumu siz değerli dostlarımla paylaşıyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olmak, Ak Partimizden aday adayı olmak benim için büyük bir şereftir. Partimizin ilgili organları ve Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile bu kutsal görev tevdi edilirse, Midyat'ımıza hizmet noktasında  elimden gelen çabayı göstereceğimi bilmenizi isterim. Parti büyüklerimizin ve Cumhurbaşkanımızın takdirleri başımız gözümüz üstüne. Partimize olan sadakatimiz ömrümüzün sonuna kadar devam edecektir."

midyat-idris-arslan-aday-adalik-basvuru-midyat-haber-midyat-belediye-adaylik-basvuru-2.jpg

"PROJELERLER İLE ŞEHRİMİZİN VİZYONUNU DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Midyat'ın gelişimi için hedeflerini ve projelerini paylaşan Arslan, şunları söyledi:

"Ak Parti'nin güçlü belediyecilik anlayışıyla Midyat'ımızı daha ileri noktalara taşımak için heyecanla; mevcut belediye hizmetlerine yeni bir enerji ve vizyon katarak, birlikte şehrimizi daha güvenli, modern ve sürdürülebilir bir yaşam alanına dönüştürme arzusuyla yola çıkıyorum. Siyaset, insana dokunmayı gerektirir. Vatandaşın sorunlarını bilmeniz gerekir. Vatandaşa güler yüz ve tebessüm ile bu konuda vatandaşa yakın olacağımı her kesime aynı yakınlıkta olacağımı kimseyi ayrıştırmayacağımı da herkesin bilmesini isterim. 'Belediye işi gönül işi' şiarı ile siz değerli hemşerilerinin gönlüne girmeye talibim. Sizlerin destekleriyle, devletimizin imkanları ile geliştireceğimiz projelerler ile şehrimizin vizyonunu değiştireceğiz. Altını çizerek ifade etmek istiyorum. Devletimizin, memleketimize yaptığı yatırımları ve projeleri, partimizin görev vereceği her aday adayı yapabilir. Allah devletimize ve partimize zeval vermesin."

"RABBİM GÜZEL MEMLEKETİM MİDYAT'A HİZMET ETMEYİ NASİP ETSİN"

Konuşmasının devamında yıllarca siyaset yaptığını ve tabandan geldiğini belirten Arslan, "Yerelden gelen bir siyasetçi olarak her zaman belediyeciliği bir hizmet kapısı olarak görmüşümdür. Bugün akrabalarım, dostlarım ve sevenlerim, kısacası halkımızla beraber resmi başvurumuzu yaparak aday adaylığı için Bismillah dedik. Biz her zaman halkala istişare ederek siyaset anlamında yola çıkıyoruz. Midyat'ımıza hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Sizlerin fikirleri, önerileri ve desteği benim için çok değerli. Bu yolculukta sizinle birlikte şehrimiz için hayalleri gerçeğe dönüştüreceğimize inanıyorum. Hedeflerimize ulaşmak için kararlılıkla, azimle çalışacağım. Benim için bir dönüm noktası olan bugün; yanımda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu kutlu dava yolunda sizlerin desteklerinizi tüm yüreğimle bekliyor ve hepinize saygılarımı sunuyorum. Rabbim güzel memleketim Midyat'a hizmet etmeyi nasip etsin."

Arslan'ın ifadeleri, salonda büyük bir alkış ve destekle karşılandı. Arslan'ın adaylık sürecindeki bu ilk adımı, ilçe genelinde heyecan ve merakla karşılandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum