Hz. Muhammed’e hakaret içeren filme kınama

Hz. Muhammed’e hakaret içeren filme kınama

Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin Şube Başkanı Sadullah Güneş, İslam Peygamberi Hz. Muhammed'e hakaret eden Amerikan filmini kınadı.

A+A-

ABD'de çekilen ve Hz. Peygamber'e hakaretler içeren ''Müslümanların Masumiyeti'' adlı filme yönelik tepkiler sürüyor.

Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin Şubesi, ABD’de çekilen ve İslam’a hakaretlerde bulunan “Müslümanların Masumiyeti” adlı filme tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da çekilen, Hz. Muhammed’e (sav) ve İslam’a hakaret içeren film bütün Müslüman beldelerde olduğu gibi Midyat’ta da Bağımsız Diyanet Hizmet-Sen Mardin Şube Başkanı Sadullah Güneş, tarafından yapılan basın açıklamasıyla şiddetle kınandı.

İslam’ı savaş dini olarak tanıtan film de Müslümanlara açıkça hakaret edildiğini belirten Güneş, İslam'a ve bütün dinlere karşı yapılan saldırıları kabul etmelerinin mümkün olmadığına vurgulayarak, şunları söyledi:

“Sanat adına veya başka bir sebep üreterek insanların değerlerine ve kutsallarına hakaret edilmesini kabul edemeyiz. Kimse sanat icra ediyorum aymazlığı ile Müslümanların ya da bir başka dinin kutsallarına dil uzatamaz. Söz konusu filmin kin ve nefreti körüklemekten başka bir kapsamda değerlendirilmesi en başta düşünce ve ifade özgürlüğü ilkesine ihanettir. İnsanların ve toplumların kutsalına yapılan saldırıları düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmek işgallere, baskılara, zulümlere zemin hazırlayan projelere bilerek veya bilmeyerek alet olmak demektir”

İslam’ın peygamberi olan Hz. Muhammed’e yapılan bu çirkin saldırıyı kınadıklarını söyleyen Güneş, “Yıllardır sürdürülen diyalog çalışmaları, İslam'a ve Peygamber'ine yapılan saygısızlığı azaltmadığını göstermiştir. Hıristiyan ve Yahudi dünyası her gün bir yeni skandallara imza atmaktadır. Camilerde içkili balolar veriliyor, Peygamber’e (sav) hakaret içeren çirkin karikatürler çiziliyor, başörtülü kadınların fotoğrafları potansiyel suçlu gibi duvarlara asılıyor, ezana izin verilmiyor, Müslümanlara karşı utanç duvarları örülüyor, sünnet yasaklanıyor ve Arakan’da olduğu gibi Müslümanlar katliama uğruyor. Peygamberimize veya başka bir değerimize yapılan hakareti elbette kabul etmeyiz ve bu tür girişimleri lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.