Huzur Geldi, Yatırımlar Hızlandı

Huzur Geldi, Yatırımlar Hızlandı

Mardin'in Ömerli İlçesi'nde sağlanan huzur ve güven ortamı ile birlikte Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ'ın yaptığı çalışmalar ...

A+A-

Mardin'in Ömerli İlçesi'nde sağlanan huzur ve güven ortamı ile birlikte Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ'ın yaptığı çalışmalar şehirlerin çehresi kadar adeta kaderini de değiştirdi. Sağlanan huzur ve güven ortamıyla birlikte, yıllardır terör olayları nedeniyle memleketlerine yatırım yapamayan iş insanlarının gelişini sağladı.

Ak Partili Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ'ın, ilçede sağlanan huzur ortamı ile birlikte 'yatırımınız şehrinizde yapın' çağrıları ve geri dönüş yapanlara çeşitli kolaylıklar sağlamasının ardından ilçede her alanda büyük gelişmeler görülmeye başlandı.

Başkan Altındağ'ın, tarım, sanayi, enerji, ulaştırma, eğitim, sağlık, kırsal ve kentsel altyapı yatırımlarıyla şehrin sosyal göstergelerini ülke ortalamasına getirmesi, bölge halkının yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla yaptığı çalışmalar, daha önce şehirden göç eden vatandaşların yönünü tekrar şehre çekti.

Huzura kavuşan ilçede daha önce şehir dışına göç eden vatandaşların da tekrar geri dönmesi ve yeni evlerin yatırımını yapmaya başlamalarıyla birlikte şehir adeta şantiye alanına dönüşmüş durumda. Uzun yıllardır bir çivinin bile çakılmadığı ilçede, iş insanlarının gelmesiyle onlarca yüksek katlı binanın inşasına başlanıldı.

ÖMERLİ HEDEF BÜYÜTTÜ

Belediye Başkanı Altındağ'ın yerel imkanların yanı sıra merkezi yatırımlarla da ilçeye yatırım getirmesi büyük takdir topluyor. Başta Ömerli ilçe merkezi olmak üzere onlarca yıldır belediye hizmetleri alamamış bölgedeki vatandaşlar, güvenlik, yol, su, kanalizasyon, elektrik, park, spor ve kültür tesisi gibi temel altyapı hizmetleri hızlıca çözülünce 'beklentilerinin büyüdüğünü' söylüyor.

Ömerli'ye geri dönüş yapıp yatırım yapan İşadamı Mehmet Yıldız, "Huzur ve güven ortamı oluşunca Ömerli ilçesinin ne kadar güzel bir şehre dönüşebileceğini gördük" diyor.

Şehrin gelişmesi ve kalkınması için huzurlu bir ortamın sağlandığını söyleyen Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, yaptığı açıklamada, "Ömerli ilçemizde güzel şeyler oluyor. Maşallah her alanda gelişmeler yaşanıyor. İnşaat alanında, alt yapı ve üst yapı yatırımlarında, sosyal ve ekonomik alanından yatımlar var. Huzur ve güven ortamı olunca, terör bitince yatırımlarda geliyor. Ömerli'nin tarihinde ilk defa bu sene inşaat yatırımları anlamında rekor kırmış durumdayız. Şu an Ocak ayındayız ve yüzlerce yeni ev inşa ediliyor. Huzur ortamıyla birlikte yatırımlar da büyük patlama oldu. İnşallah bu huzur ortamı devam edecek ve insanlarımız da tekrar göç etikleri topraklarına geri dönecekler. Ömerli'mizi modern ve yaşanılabilir, huzurlu ve refah düzeyi yüksek bir kent yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizim insanlarımız yıllardır bu huzur ortamına hasrettiler, bu günleri bekliyorlardır. Göreve geldiğimiz ilk gün 'Ömerli'de her şey çok daha güzel olacak' dedik. Bunun için de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümetimizin destekleri ve belediyemizin imkanları çerçevesinde çalışmalarımızı planlıyor ve uyguluyoruz. Şehrin en acil işlerini ilk etapta tamamlayıp bu şehrin güzel ve kadirşinas insanlarına yakışır bir şehri meydana getirmek için gayret ediyoruz. Yatırımlarımızı yaparken bu şehrin insanlarına kulak veriyoruz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.