Hüseyin Çelebi’ye destek yağıyor…

Hüseyin Çelebi’ye destek yağıyor…

Ak Parti Midyat İlçe başkan adayı Hüseyin Çelebi’yi destekleyeceklerini açıklayan 21. dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A+A-

AKP Midyat İlçe Teşkilatı'nda yeni yönetimin belirlenmesi amacıyla yapılacak olan 4. Olağan Kongrede aday olan Hüseyin Çelebi’yi destekleyeceklerini açıklayan 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Midyat İlçe Başkanı Hüseyin Çelebi, 7 Ocak’ta yapılacak olan 4. olağan kongrede aday olacağını açıkladı. Halen Ak parti ilçe başkanı görevinde bulunan Başkan Çelebi’nin yeniden aday olacağını açıklamasının ardından teşkilatta büyük sevinç yaşandı.

Nusaybin Yolu Üzeri’nde Veysi Şahin’e ait büroda gerçekleşen yemekli toplantının ardından basın açıklaması yapıldı. 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, il genel meclis üyeleri, köy muhtarları ve bölgenin saygın kanaat önderleri yapılacak olan kongrede Hüseyin Çelebi’yi destekleyeceklerini açıkladı.

Çelebi’nin tekrar aday olmasına destek verdiklerini belirten 21. Dönem Mardin Milletvekili Veysi Şahin, Hüseyin Çelebi’nin tekrar Midyat İlçe Başkanı olarak seçilmesinin tüm partililer ve Midyat için daha yararlı olacağını düşündüklerini söyledi.

Şahin, “Kendi şahsım ve benimle beraber hareket eden dostlarımın ve arkadaşlarım adına açık ve net söylüyorum, kongrede Hüseyin Çelebi’yi destekleyeceğiz. Midyat halkından ve partimizden gelen sese, oluşan ortak iradeye kulak vererek ilçemizde yetişmiş bir dostumuzu, yaşamı boyunca halktan yana olmuş bir partilimizi, gerçek bir parti emekçisi Hüseyin Çelebi’yi yarın yapılacak seçimlerde desteklemeye karar verdik.” dedi.

Şahin, “Amacımız partimizi büyütmektir, bir aile partisi yapmak değildir. Siyaset her kişinin yapabileceği bir iş değil, bilgi, birikim, tecrübe ve memleket sevgisi gerektiriyor. Aday arkadaşımız Midyat siyasetinde yeni bir soluk, genç bir jenerasyon meydana getirecektir. Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı, herkesle her şartta iletişim ve diyalog kurmayı sağlayacaktır, bölgesinin tamamını kucaklamak, sorunlarına çözüm noktasında, bürokrasideki tecrübe ve çevre güçlerini kullanacaktır. Sayın Hüseyin Çelebi’nin gençliği, kişiliği, heyecan ve hizmet aşkı Midyat’ın kazanımı olacaktır diye düşünüyorum. Sayın Çelebi tüm bu özelliklere sahip olduğu gibi siyaseti sevgi, kardeşlik ve diyalog üzerine yapmayı kendisine şiar edinmiş birisidir.” diye konuştu.

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu da, kongrenin barış ve kardeşlik ortamında geçmesi için çalıştıklarını belirterek, “15 yıldan buyana her seçimde 21. Dönem Mardin Milletvekilimiz Sayın Veysi Şahin, il genel meclis üyeleri, köy muhtarları ve kanaat önderleriyle birlikte hareket ediyoruz. Bu kongrede de yine tek vücut halinde adayımız Hüseyin Çelebi’yi desteklemeye karar verdik. Bu birlik ve beraberliğin ilçemize hizmet olarak geri döneceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Daha sonra konuşan Ak Parti Midyat İlçe Başkan Adayı Hüseyin Çelebi, kendisine destek verenlere teşekkür ederek, “Yüzünüzü kara çıkarmayacağımdan emin olabilirsiniz. Biz, AK Parti'nin bireyleri olarak, bu ülkenin aydınlık yarınlara ulaşması için var gücümüzle çalıştık ve bundan sonra da var gücümüzle devam edeceğiz. Gücünü halktan alan bir Siyasi Gönül hareketi olarak sizlerin bu desteği Midyat’ıma ve ülkeme hizmet olarak geri dönecektir” dedi.

Çelebi, “Her zaman üzerimize düşen görevi lâyıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Bundan sonrada aynı istek ve heyecanla görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Bana kongrede destek vereceklerini açıklayan 21. Dönem Mardin Milletvekilimiz Veysi Şahin, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, il genel meclis üyeleri, köy muhtarları ve bölgenin saygın kanaat önderlerine teşekkür ediyorum. Kongremizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmadan sonra partililer Ak Parti Midyat İlçe Başkan Adayı Hüseyin Çelebi’yi adaylığından dolayı tebrik ettiler.

 

Önceki ve Sonraki Haberler