Hükümlü Ve Tutuklulara Seminer

Hükümlü Ve Tutuklulara Seminer

Midyat’taki Mahkumlara ‘Yaşam Motivasyonu’ Semineri Verildi…

A+A-

Hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılması programı çerçevesinde, Midyat M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan tutuklu ve hükümlülere yönelik  ‘Yaşam Motivasyonu’ konusunda seminer verildi. Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren seminere katılan 150 tutuklu ve hükümlünün aktif bir şekilde katıldığı ve semineri büyük bir ilgiyle izledikleri görüldü.

Midyat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce düzenlenen seminere konuşmacı olarak, Denetimli Serbestlik Sosyoloğu Tekin Karaçam, ‘Yaşam Motivasyonu’ konusunda tutuklu ve hükümlülerin yapması gerekenleri anlattı.

Sosyolog Tekin Karaçam, tutuklu ve hükümlülerin toplumsal rehabilitasyonlarının artırılmasına dönük yapılan çalışmaların bir parçası olan ‘Yaşam Motivasyonu’ semineri ile sosyal normlar, iletişim becerileri, motivasyon, hayatı planlamak, tahliyeden sonraki duruma psikolojik hazırlık, öfke kontrolü ve kişisel gelişim konularında tutuklu ve hükümlülere genel bilgiler verildiğini ifade etti.

Seminer ile tutuklu ve hükümlülerin kaybolan yaşam motivasyonlarının yeniden kazandırılmasının hedeflendiğini söyleyen Midyat Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu tür çalışmalar ile gerek toplumun korunması ve düzenin sağlanması, gerekse suça bulaşmış kişilerin cezalarını çektikten sonra yeniden topluma daha kolay adapte olabilmesini amaçlamaktayız. Hükümlü ve tutuklulara yönelik rehberlik amaçlı çalışmalar, ayrıca koruma kurulu başkanlığımız nezdinde tutuklu, hükümlü, eski hükümlü ve suç mağdurlarının kaybettikleri yaşam isteklerinin tekrar kazandırılması ile insan ilişkilerinden, iş ve meslek kazanmalarına kadar her alanda çalışmalarımız devam etmektedir.”

Mahkumlara yönelik eğitim faaliyetlerinin bundan sonraki süreçte de devam ettirileceği bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum