Hüda-Par’dan Saldırılara Sert Tepki

Hüda-Par’dan Saldırılara Sert Tepki

HÜDA-PAR Midyat Başkanı Ekrem Zerey, son günlerde İslami STK’lara yönelik gerçekleştirilen saldırıları, basın açıklaması ile sert bir dille kınadı.

A+A-
Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Midyat İlçe Başkanı Ekrem Zerey, son günlerde İslami STK’lara yönelik gerçekleştirilen saldırıları, basın açıklaması ile sert bir dille kınadı. 
 
Barış sürecinin sürdüğü bu dönemde barış ve huzurun yapısına ters girişimlerin olduğunu üzülerek görüldüğünü belirten Zerey, halkın huzura hasret kaldığı bu zamanda, bazı kendini bilmez, ayak takımının mazlum Kürt halkının huzuruna yönelik bombalı saldırılarda bulunduğuna şahit olduklarını ifade etti. 
 
Mütedeyyin insanların hedef seçildiğini açıklayan Zerey, “Diyarbakır’da Sahabe-Der ve Yusufi-Der adlı derneklere saldırılar düzenlenmiş, yine Cizre’de Nur Eğitim-Der yönetici ve gönüllülerine yönelik saldırılarda bulunularak huzuru bozmaya ve fitne çıkarmaya yönelik çirkin saldır gerçekleştirilmiştir” dedi.
 
Parti binasında açıklama yapan Zerey, yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek, şunları dile getirdi:
“Bizler bu topraklarda yeşeren İslami camia olarak, kimsenin ekmeğine yağ sürme niyetinde değiliz. İnancımızın gereği olarak sabırlıyız, metanetliyiz. Şu ana kadar ki duruşumuz, meselelere bakış açımız hep İslami ve insani çizgide olmuştur. Bu saldırılara sessiz kalan ve gereğini yapmayan devlet yetkililerine sesleniyoruz. Bugüne kadar yapılan saldırıların hiç birinin faillerinin bulunduğunu ve haklarında işlem yapıldığını duymadık ve şahit olmadık. İstediği olayı en kısa zamanda aydınlatmasını bilen ve bunun için de ne gerekiyorsa yapan devlet, konu mütedeyyin Müslümanlar olunca bu konuda tam bir sağır dilsiz rolünü üstlenmektedir. Bu da, ister istemez Müslüman halkımızı 'acaba devlet muhtemel çatışmalara yol mu açmakta veya buna göz mü yummaktadır' diye düşündürtmektedir
 
Zerey, açıklamasını bitirirken, “Bu vesileyle özellikle son zamanlarda dindar kardeşlerimize yönelik gerçekleştirilen tüm saldırıları lanetliyor ve bu saldırıları yapanları da ‘kininizle geberin’ ayetiyle müjdeliyoruz” ifadelerini kullandı.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum