Hüda-Par Midyat İlçe Teşkilatı Açıldı

Hüda-Par Midyat İlçe Teşkilatı Açıldı

Hür Dava Partisi’nin (Hüda-Par) Midyat İlçe Başkanlığı binası, düzenlenen görkemli bir törenle resmi olarak açıldı.

A+A-
Seyitler Mahallesi’nde bulunan Hüda-Par İlçe Başkanlığı hizmet binasının açılış töreni, öncesinde Kuran-ı Kerim okundu. Sık sık tekbirlerin getirildiği açılış töreninde, kadınların izlemesi için ayrı bir bölüm oluşturulduğu görüldü.
 
Açılış, Midyat Belediye Başkan Yardımcıları Tevfik Baysal ve Metin Kutlu, Hüda-Par Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yavuz, İsa Aydın ve Fadıl Şani, Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, Midyat İlçe Başkanı Ekrem Zerey,  Ak Parti Midyat Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Aksöz, parti yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.
 
Parti binası açılışı hakkında açıklamada bulunan Hüda-Par Midyat İlçe Başkanı Ekrem Zerey, Hüda-Par’ın Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Zazasıyla bir Türkiye partisi olduğunu söyleyerek, “Değerli Midyat halkı ve kıymetli bacılarım; kendi adına değil, hizmet adına; siyaset adına değil, hakikat adına buradayız. Bu öyle bilinmelidir ki, Hüda-Par, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Zazasıyla bir Türkiye partisidir. Hüda-Par hiçbir ırkın, hiçbir dilin, hiçbir rengin partisi olmadığı gibi, ancak ve ancak ümmetin partisidir. Hüda-Par can, mal, akıl ve nesil emniyetini sağlamak için yola çıkan bir partidir. Hüda-Par her ne pahasına olursa olsun; doğruya doğru yanlışa yanlış demeye muktedir bir partidir” dedi.
 
“TÜM MİDYAT HALKINA HAYIRLI OLSUN” 
 
Türkiye siyasetine yeni bir heyecan ve yeni bir siyaset anlayışı getireceklerini kaydeden Zerey, “Değerli kardeşlerim; bilindiği üzere 2012’nin Aralık ayında Türkiye siyasetine yeni bir heyecan ve yeni bir siyaset anlayışı getiren Hür Dava Partisi, bizlere yepyeni hayırlı bir hizmet alanı açmış bulunmaktadır. Hayırlı hizmetlerden hiçbir zaman geri durmamış olan Midyatlı kardeşlerimiz bu gün de olduğu gibi, Hür Dava Partisi’nin yola çıkmış olan hizmet kervanına katılmış bulunmaktadır. İnşallah birazdan hep birlikte ilçe binasının açılışını yaparak, Midyatlı kardeşlerimiz Türkiye siyasetinde var olduklarını ilan etmiş olacaktır. Tüm Midyat halkına hayırlı olsun. Mübarek olsun” diye konuştu.
 
“SICAK PARA İLE BİRLİKTE AHLAKSIZLIKTA GELDİ”
 
Konuşması sık sık partililer tarafından tekbir sesleri ile kesilen Hüda-Par Genel Başkanı Mehmet Yavuz, parti binası önünde kurulan bir platformda yaptığı açılış konuşmasında, partilileri Türkçe, Kürtçe ve Arapça selamlayarak, şunları söyledi:
 
“Güya çağdaş medeniyetin anası ve beşiği olan Avrupa’dan almış olduğumuz kanunlarla evet belki sıcak para akışı oldu, belki sıcak parayı getirdik, onların kanunlarını getirdik, ama o sıcak para o kanunlarla birlikte ahlaksızlıkta geldi, fuhuş da geldi. Yalan da geldi, zina da geldi, rüşvette geldi, sahtekârlıkta geldi. Belki son 10 yıldır çok iyi niyetli çabalarla bir şeyler yapmak isteyen insanlar var, teşekkür ediyoruz. Emeklerini takdir ediyoruz. Ama gelin görün ki bunların hiçbir tanesi yeterli değil. Şu gençliğin içerisine yuvarlanmış olduğu bu ahlaksızlık bataklığına bir bakın lütfen, istirham ediyorum. Çocuklarımızdan memnun muyuz acaba? Anne ve baba olarak çocuklarımızdan memnunsak sorun yok. Ama ben âcizane bir eğitimci olarak memnun olmadığımızı çok iyi biliyorum. Çocuklarımız bize ait olmaktan çıkmıştır. İnternet kültürünün ve televizyon dizilerinin çocukları olmuşlar”
 
Başbakan Erdoğan’ın, ‘Evet ben itiraf ediyorum biz bu gençliğe örfünü, geleneğini ve kültürünü öğretemedik’ şeklinde açıklama yaptığını söyleyen Yavuz, Başbakan’ı bu dürüst itirafından dolayı kutladığını kaydederek, şunları dile getirdi: 
 
“Çocuklarımız, bizim geleneğimizde ve örfümüzde hiçbir karşılığı olmayan ne idüğü belirsiz insanları örnek almaya başladılar. Tuhaf tuhaf konuşmaların içerisine yuvarlanmışlar. Sayın Başbakan geçen gün ifade etti ‘Evet ben itiraf ediyorum biz bu gençliğe örfünü, geleneğini ve kültürünü öğretemedik’ diye. Sayın Başbakan’ı bu dürüst itirafından dolayı kutluyorum. Evet, gerçekten öğretemedik. Ama bizler Allah’ın izniyle referansını aziz ve muazzez olan dini İslam-ı mubinden alan insanlar olarak geçmişte içerisinde gelmiş olduğumuz hayırlı hizmetleri, insani ve İslami faaliyetleri yürütenler olarak biz diyoruz ki biz buna adayız”
 
“KARMA EĞİTİMİ KALDIRACAĞIZ, KIZLAR VE ERKEKLER AYRI OKUYACAK”
 
İktidar olduklarında ilk icraat olarak eğitim müfredatını değiştireceklerini ifade eden Yavuz,  “Fransız modelinden alınan, bize ait olmayan, bizim üzerimize oturmayan bu gömlekleri değiştireceğiz. Giydiğimiz zaman hop diye üzerimize oturacak, rahat edeceğimiz gölekleri halkımızın hizmetine sunacağız. Karma eğitim diye bir mesele var. Genç kızlarımız ve genç erkeklerimiz aynı sıralarda oturtuluyor ve ondan sonra başarı bekleniyor. Eşyanın tabiatına aykırıdır. Amerika ve Avrupa bu projeyi üretti ama şu anda kendisi hızla bu sistemden uzaklaşıyor. Yüzyılın pedagojik yanlışıydı bu. Karma eğitim olmaz. İşe buradan başlayacağız. Karma eğitimi kaldıracağız. Kızlar ve erkekler ayrı okuyacak. Sizleri temin ederek söylüyorum Avrupa ve Amerika’da yapılan araştırmalarda kız ve erkek okulların ayrı olduğu yerlerde diğerlerine göre yüzde 87 oranında başarı elde edilmiş.  Peki, ne duruyoruz o zaman. Kimden korkuyoruz. Birileri bize mürteci mi diyecek? Bize yobaz mı diyecek? Aleyhimize soruşturmalar mı açılacak? Arkadaş, benim genç kızım, benim genç yavrum Avrupalı olacağına, ahlaksız olacağına, imansız olacağına varsın birileri bize mürteci desin. Hiç önemli değil” açıklamasında bulundu.
 
Konuşmaların ardından Hüda-Par’ın yeni hizmet binası kurdele kesilerek dualarla hizmete açıldı.
 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum