Mehmet ŞİRİN

Mehmet ŞİRİN

Her şehre lazım!

A+A-

Uzun zamandır Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay’ın icraatlarını yakından takip ediyorum. Belki de uzun yıllardır eksikliğini hissettiğimiz, özlem duyduğumuz “Makamında değil Sahada olan Yönetici” vasıflarını üzerinde taşıyor.

Belki de bu yazımıza karşı çıkan, eleştirenler olacaktır. Ama şunu açık yüreklilikle ifade etmek gerekirse, Okullardaki başarı oranlarının artması, Okullardaki sosyal etkinlikler, Okulların denetlenmesi, Taşımalı eğitimdeki servislerin denetlenmesi, Öğrencilere yardım organizasyonlarının yapılması gibi sayısız faaliyet gerçekleşti ve gerçekleşmeye devam ediyor.

Son bir aylık zaman diliminde yapılan faaliyetleri şöyle sıralayabiliriz

1- Taşımalı öğrenci servislerinin denetimi aralıksız sürüyor. Öğrencilerin daha güvenli bir şekilde eğitim ortamlarına ulaşmaları için gerekli tüm tedbirler alınıyor.

2- Sürekli Okul Müdürleri ile genel değerlendirme toplantısı yapılıyor ve ekip olarak eğitimde en iyi kaliteyi yakalama gayretleri üzerinde fikir teatisi devam ediyor.

3- Okul ziyaret ve denetimleri son hız devam ediyor. Son günlerde ziyaret edilen okullardan bazıları; Ovabaşı İlkokulu, Çavuşlu Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çavuşlu Yunus Emre Ortaokulu, Çavuşlu İlkokulu, Dūzgecit İlkokulu, Sarıkaya İlkokulu, Şenköy Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şenköy 75.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, Narlı Ortaokulu, Bağlarbaşı İlkokulu, Bardakçı İlkokulu, 75.Yıl İMKB Ortaokulu, Efeler Ortaokulu, Esentepe İlkokulu, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Düzova Gürsel Mutlu Ortaokulu, Gelinkaya Ortaokulu…  Bu ziyaretlerde Okul, Öğretmen ve Öğrencilerin genel durumu ve memnuniyetleri gözlemlendi. Ayrıca daha nitelikli bir eğitim ve daha iyi bir toplum için neler yapılması gerektiği üzerine hasbihal edildi.

4- İşkur İl Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında ilçedeki okulların daha temiz olması için okullarda çalıştırılacak temizlik elemanlar görevlendirildi.

5- Midyat Fen Lisesi Öğretmen ve Öğrencileriyle kaynaşma programı çerçevesinde piknik yapıldı.

6- Okullarda düzenlenen kurs ve etüdlerin amacına uygun işlev görüp görmediği denetleniyor. Görülen eksiklikler ve sürecin daha verimli olması için görüş alışverişinde bulunuluyor.

7- Öğrencilerin iyi ve kötü günlerinde yanında olmak için aile ziyaretleri yapılıyor. Mustafa Kemal İlkokulunda oğlu okuyan Şehit Yılmaz Alpsoy'un ailesi ziyaret edildi ve yeni doğan kız çocuklarına hayırlı olsun temennilerinde bulunuldu.

8- Merkezi sınavlarda başarı oranı arttı. Bu artışın arka planında tepeden tırnağa topyekün eğitim hamlesi yapılması ve bu hamlenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenmesi yatıyor.

9- Maddi durumu yetersiz öğrencilerin tespiti ve bu öğrencilere yardım organizasyonları yapılması huşunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ön ayak oluyor.

Şimdi takdir sizin…

Abdulkadir Altay gibi idareciler her yere lazım. İlçedeki görevli idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerin sempatisini kazanan Altay’dan Midyatlılar çok memnun ve bu güzel çabalarının ve faaliyetlerinin artarak devam etmesini istiyorlar.

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay’ın performansının artarak devam etmesini temenni ediyorum. Altay’ın elde etmiş olduğu bu kazanımların şahsına değil de Midyat için bir katma değer oluşturduğunu da unutmamak gerekir.

Bu yazı toplam 177060 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum