Hemşerimiz Cengiz Ceylan Dekan Oldu

Hemşerimiz Cengiz Ceylan Dekan Oldu

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı görevine Midyatlı hemşehrimiz Prof. Dr. Cengiz Ceylan atandı.

A+A-

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde akademik görev yürüten hemşehrimiz Prof. Dr. Cengiz Ceylan Veterinerlik Fakültesi’ne dekan olarak atandı. 

Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Ceylan, Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK), kararıyla görev yaptığı fakülteye dekan olarak atandı. 

PROF. DR. CENGİZ CEYLAN KİMDİR?

Prof. Dr. Cengiz Ceylan, 1974 yılında Mardin ilinin Midyat ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Midyat’ta tamamladı. 

Eylül-1991 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden Haziran-1996 yılında Veteriner Hekim olarak mezun oldu. Aynı yıl Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin açmış olduğu sınavı kazanarak Cerrahi Anabilim dalına Araştırma Görevlisi olarak atandı. Eylül-1996’da Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün açmış olduğu sınavı kazanarak Cerrahi Anabilim dalında doktoraya başladı ve Ekim-2001 tarihinde bitirdi. Aralık-2001 tarihinde Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi anabilim dalındaki görevine başladı. Askerlik hizmetini, 01.04.2004-31.03.2005 tarihleri arasında Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Klinikler Servis Şefliğinde Cerrahi Uzmanı olarak tamamladı. Haziran-2007 tarihinde Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Kadrosuna atandı. Şubat-2008’de Üniversitelerarası kurulca belirlenen gerekli prosedürü tamamlayarak doçent unvanı aldı. Aralık-2008’de, Harran Üniversitesi, Veteriner Fakültesi, Cerrahi anabilim dalına Doçent olarak atanan Prof. Dr. Cengiz Ceylan, Ocak-2013 yılında Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Cerrahi anabilim dalında göreve başladı. Temmuz-2013’te aynı birimde profesörlüğe yükseltilerek atanmıştır. YÖK oluru ile dekan olarak atandı. 

Şu ana kadar; 9 ulusal projede görev almış, 27 uluslararası ve 12 ulusal makale yayınlamış, 38 yurtdışı ve yurtiçi bilimsel toplantılarda tebliğ ve poster bildirileri sunulmuş, 1 uluslararası ve 1 ulusal bilimsel ödül almış, çalışmaları uluslararası ve ulusal 90civarında bilimsel yayında atıf almıştır. Yabancı dili İngilizce olup, evli ve iki kız çocuk babasıdır. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum