Hedef tam isabet !

Hedef tam isabet !

Yarıyıl tatilinde de çocukları çeşit çeşit etkinliklerle ağırlayan Midyat Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü...

A+A-

Tüm Türkiye'de okullar Cuma günü itibariyle yarı yıl tatiline girdi. Tüm öğrenciler 17 Şubat'a kadar iyi ve verimli bir dinlenme dönemi geçirmeye çalışacak. Midyat'ta yarıyıl tatiline giren 30 bin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, karne sevincinin hemen ardından, eğlenme, dinlenme aktivitelerinin adresi olarak Midyat Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün işbirliği halinde açtıkları sportif etkinlikleri seçti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Yarıyıl tatilinde de çocukları çeşit çeşit etkinliklerle ağırlayan Midyat Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, pek çok branşta, çocukların ve gençlerin yeteneklerini geliştirmesine, ücretsiz kurslarla da eğitim hayatlarına başarılı bir şekilde devam etmelerine katkı sağlıyor. Haftanın 7 günü faaliyet gösteren merkezlerde çocuklar ve gençler boş vakitlerini değerlendirerek, oyun salonlarında gönüllerince eğlenip spor aktivitelerinden ücretsi yararlanıyor ve çeşitli alanlarda açılmış eğitim amaçlı kurslara katılıyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, basketbol sahası ve ayakkabılar

Okulların Sömestr tatiline girmesinin ardından açılan eğlenceli kurslar ile Midyatlı çocuklar 15 günlük tatillerini eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor. Midyatlı 20 kız ve erkek çocuk 15 günlük tatillerini geleneksel ata sporu okçuluğu öğrenerek değerlendiriyorlar.

Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kursa katılan çocuklar, Antrenör Hasan Kasap'ın gözetiminde 'Gaza niyetine, ya Hak', 'hedef tam isabet' diyerek, ilk defa ok atmanın heyecanını yaşıyorlar. 15 günlük tatil dönemi boyunca açık olacak olan kursta çocuklara yay  germe ve nişan alma konusunda teorik ve pratik eğitim veriliyor.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, spor yapan insanlar ve basketbol sahası

İlk derste okçuluk sporu ve teknik özellikleri konusunda bilgilendirilen kız ve erkek öğrenciler, ikinci derste nişan alma ve isabetli atış pratiğine başladı. Öğrendikleri bilgilerle ilk kez yay geren ve ok atan çocuklar, hedefe isabet konusunda oldukça yetenekli olduklarını gösterdi. Ata sporu okçuluk eğitimleri sayesinde çocuk ve gençlerin dikkat, konsantrasyon ve odaklanma becerileri geliştiriliyor, öğrenme etkinlikleri artırılıyor. 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Okçuluk sporunun çok keyifli olduğunu belirten çocuklar, bu kursu açan Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz , İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Tunç ve Antrenörleri Hasan Kasap'a a teşekkür ederek, tüm çocukları bu kursa davet ettiler.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar ve ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, sahnedeki insanlar ve basketbol sahası

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar ve ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, ayakta duran insanlar, basketbol sahası ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, spor yapan insanlar, basketbol sahası, ayakkabılar ve açık hava

Haberin Fotoğrafları: Elif Sincar, Elif Olgaç, Özlem Düz, Ceylan Aluk, Cemile Kaplan, Nesrin Demir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.