Hazine Arazileri İhaleyle Satıldı

Hazine Arazileri İhaleyle Satıldı

Midyat Malmüdürlüğü, ilçedeki hazine arazilerinin bir bölümünü ihaleyle satışa çıkardı.

A+A-

Midyat’ta, hem atıl durumda bulunan hazineye ait taşınmazları ekonomiye kazandırmak hem de kentin ekonomik yönden gelişimini arttırmaya dönük olarak katkı sağlamak amacıyla imarlı hazine arazi satışları devam ediyor.

Midyat Malmüdürlüğü’nün hazine taşınmazlarının ekonomiye kazandırılması amacıyla açık arttırma usulü ile satışa çıkardığı 6 adet işyeri ile muhtelif köy ve beldelerdeki 27 parça arsa ve tarla satışından 1 milyon 567 bin 970 lira gelir elde etti. 

Midyat Malmüdürü Veysi Gündüz, 2013 yılında belirli bir program dahilinde satışlarını yapmak üzere öncelikle Cumhuriyet Bulvarı’nda bulunan Maliye’ye ait 16 konut ve 6 işyerinin satışa sunulduğunu hatırlatarak, bu satışlardan 3 milyon 904 bin lira gelir elde ettiklerini söyledi.

Açık artırma usulü ihaleyle satışa çıkarılan taşınmazların Midyat merkez, bağlı köy ve beldelerinde bulunduğunu açıklayan Gündüz, “2013 yılında ihaleye çıkarılan Maliye’ye ait 16 konut ve 6 işyerinin satışından toplam 3 milyon 904 bin lira gelir elde ettik. Bu satışla beraber alıcısı çıkmayan 6 işyerimizi bu son ihalede bir kez daha ihaleye çıkardık. Bunlardan 4 tanesi 1 milyon 315 bin 600 liraya satıldı. Geriye kalan 2 işyerimizin de satışını yapmak üzere en yakın zamanda yeni bir ihale yapacağız. En son ilçemize bağlı köy ve beldelerdeki hazineye ait 33 parça arsa ve tarlayı da ihaleye çıkardık. Bunlardan 6 tanesine iştirak olmayınca satışı yapılamadı. Ancak diğer 27 parça taşınmazımızı ise 252 bin 372liraya sattık. Sonuç olarak 3 gün süre ile devam eden satışlarımızın toplamında 1 milyon 567 bin 970 lirayı ekonomimize kazandırdık. Bu satışların gerçekleşmesinde büyük emekleri bulunan ve özveriyle çalışan tüm personelime teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum