Hastaneye Diyaliz Makinesi Bağışladı

Hastaneye Diyaliz Makinesi Bağışladı

MİDYAT - Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, devlet hastanesine 1 adet diyaliz makinesi bağışladı.

A+A-

Midyat Belediye Başkanı AK Partili Şehmus Nasıroğlu, devlet hastanesine 1 adet diyaliz makinesi bağışladı. Devlet hastanesinde bulunan 6 diyaliz makinesinin yetersiz kalması sebebiyle böbrek hastalarının çevre ilçelere taşınması, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nu harekete geçirdi. Başkan Nasıroğlu, 30 bin lira değerindeki bir diyaliz makinesi, 5 LCD televizyon ve çeşitli malzemeleri devlet hastanesine bağışlayarak böbrek hastalarının çilesini sona erdirdi.

Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Bilal Arıkan, hastanelerine böyle bir bağışta bulunduğu için Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’na teşekkür ederek, bu bağışın diğer hayırseverlere de örnek olmasını diledi.

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu da, sağlık konusunun her şeyin üstünde olduğunu belirterek, “Midyat Devlet Hastanesi diyaliz bölümünde tedavi gören tüm hastalara şimdiden ‘geçmiş olsun’ diyorum. Zor ve meşakkatli bir tedavi sürdürülen bu ünitede, modern bir imkânla hizmetin verilmesi adına biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmek istedik. Hassehmus-nasiroglu-1.jpgtanemize hayırlı olsun” dedi.

Midyat’ta diyaliz ünitesinin hizmete başlamasının ilçe için çok önemli bir atılım olduğunu vurgulayan Nasıroğlu, “Normalde kişiler böbrek fonksiyonlarının yüzde 30'u ile normal yaşamlarını sürdürebilirler ancak total böbrek yetmezliği tedavi edilmezse öldürücü niteliktedir ve bu kişilerin tedavi edilmesi kaçınılmazdır. Böbrek yetmezliği olan hastaların tedavisinde kullanılan bir yöntem olan hemodiyaliz, vücuttaki zararlı ürünlerin vücut dışında yer alan yarı geçirgen bir zar yardımıyla kandan temizlenmesi yani bu maddelerin vücuttan hızla ve başarıyla uzaklaştırılması ve kanın tekrar vücuda geri verilmesi şeklinde hayati önem taşıyan bir işlemdir. Bu anlamda hastanemizde bu eksikliği gidermek, vatandaşlarımızın sıkıntı çekmemelerini ve il merkezine ya da çevre illere gitmeden olduğu yerde bu hizmetten faydalandıklarını görmek gurur verici.” diye konuştu.

“ÖRNEK BİR DAVRANIŞ”

Bu tür yardımların hastane adına, kamu adına kayda değer ve dikkate alınması gereken çalışmalar olduğunu dile getiren Midyat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Bilal Arıkan, “Belediye başkanımızın sağlık konusundaki hassasiyetini gösteren bu güzel davranış, şüphesiz hastanebilal-arikan.jpgde hizmet gören hastalar tarafından da büyük takdir topladı. Şehmus Bey’in yaptığı örnek bir davranış. İnsan hayatını tehdit eden önemli sağlık sorunlarından birine çare olacak böylesine değerli bir yardımda bulunduğu için kendisine minnettarız” dedi.

Diyaliz makinelerinin ilçede yaşayan hastalara umut olduğunu vurgulayan Arıkan, yapılan bağış ile birlikte hastanedeki diyaliz makine sayısının 7’ye çıktığını söyledi. Arıkan, “Kamu çok ciddi ve ekonomik açıdan hiçbir sıkıntısı olmayan kurum. Ancak bu tür destekler bizim inkâr etmeyeceğimiz ve kapımızın her zaman açık desteklerdir. Belediye başkanımıza bu anlamda katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Bu bağışla hizmet verdiğimiz insan sayısı daha da artacak. Birçok hastaya umut ışığı olacak bir makine. Bu da bize mutluluk veriyor. Eskiden hastalar Mardin ve Batman’a gitmek zorunda kalıyordu. Haftada 2–3 gün diyalize giren hastalarımız bundan böyle Midyat’ta tedavi görecek.” açıklamasında bulundu.
 

midyat-sizin-medya.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum