Haşimoğlu Metal’a Çevre Ödülü Verildi

Haşimoğlu Metal’a Çevre Ödülü Verildi

Geri Dönüşüm Sektörü Başarı Ödülleri dalında Midyatlı İşadamı Zeki Çiçek yılın ödülünü aldı.

A+A-

Ekonomize Dergisi 7. İş Dünyası Ödül Töreni’nde Geri Dönüşüm Sektörü Başarı Ödülleri dalında Midyatlı İşadamı Zeki Çiçek yılın ödülünü aldı.

Çevrenin korunmasına katkıda bulunmak, çevresel açıdan sürekli gelişimi teşvik etmek, ölçülebilir çevre yatırımlarının yanı sıra çevreye ve topluma katkıları olan kuruluşları teşvik etmek amacıyla verilen çevre ödülüne bu yıl çevreye duyarlı yatırımları nedeniyle Midyatlı işadamı Zeki Çiçek layık görüldü.

Ekonomize Dergisi'nin düzenlediği 7. Ekonomi, Siyaset ve İş Dünyası Zirvesi Ödül Töreni, Rixos Başkent Ankara’da gerçekleştirildi. Ekonomize Dergisi, doğanın ve çevrenin korunmasıyla ilgili yaptığı yatırımlardan dolayı Haşimoğlu Metal Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Çiçek’e yılın çevre ödülünü verdi. Çiçek ödülünü Kalkınma Bakanı Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın elinden aldı.

Törenin ardından bir değerlendirme yapan İşadamı Zeki Çiçek, aldıkları ödülün çevreye duydukları saygının bir mükafatı olduğunu söyledi.  Çiçek, “Bizim gibi büyük firmalar doğamıza sahip çıkacak ki gelecek nesillerimize, çocuklarımıza yaşanabilir, güzel bir dünya bırakalım. Biz bu toprakları, bu vatanı sadece ecdadımızın bize mirası olarak göremeyiz. Bu topraklar gelecek kuşakların bize emanetidir. Onlara ne kadar temiz bir çevre bırakabilirsek görevimizi o kadar iyi yapmış olacağız. Aldığımız ödüllerden bizi en mutlu edenleri, hep çevreyle ilgili olanları olmuştur” dedi.

“SORUMLULUKLARIMIZI BİLİYORUZ”

Hem kurumsal sorumluluğun hem de sürdürülebilir kalkınmanın en önemli boyutlarından birinin çevre ile ilgili yatırımlar olduğunu söyleyen Çiçek, “Bu artık bir trend değil, gerekliliktir. Çevre ile ilgili çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Çevren korunması konusunda bizlere de önemli sorumluluklar düşüyor. Doğal kaynakların korunması, bu kaynakların verimli bir şekilde kullanılması, atıkların mümkün olduğunca kaynağında azaltılması veya geri kazanılması konusunda hassasiyetle duruyoruz. Çevreye zarar vermek, doğayı katletmek ve doğal dokuyu zedelemek, son yıllarda karşımıza çıkan en hayati sorundur. Kaynaklarımızı hoyratça kullanıp tüketmek, ne yazık ki geri dönülemez yaralar açmakta ve gelecek kuşaklar da bu durumdan olumsuz etkilenmektedir.” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum