Güler’den Beldelere Seçim Ziyareti

Güler’den Beldelere Seçim Ziyareti

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, 'Başbakan’ın ayağına çelme taktırmayın' dedi.

A+A-

Ak Parti Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu, 30 Mart Yerel Seçimleri için çalışmalarına köyleri, beldeleri ziyaret ederek, yoğun tempoyla sürdürüyor.

Seçim gezisinde seçmenleriyle bir araya gelerek projelerini anlatan ve destek isteyen Nasıroğlu’na ziyaret ettiği köylerde, beldelerde vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. 

Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler ve Gönül Bekin Şahkulubey de seçim çalışmaları kapsamında Midyat’a bağlı Yolbaşı, Çavuşlu, Gelinkaya, Söğütlü, Şenköy ve Acırlı Beldelerini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü. Gerçekleştirilen ziyarette Midyat Belediye Başkanı ve Ak Parti Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Abdulvahap Arbağ, Yolbaşı Beldesi Belediye Başkanı Siraç Çavğa, Acırlı Belde Belediye Başkanı Hasan Pala ve Gelinkaya Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Aksöz yer aldı.

‘BU DAVAYA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEKLER’

İlginin ve alakanın en üst seviyede olduğu Yolbaşı Beldesi’nde vatandaşlara hitap eden eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, “30 Mart seçimlerinde Büyükşehir statüsüne geçecek olmamız nedeniyle belde teşkilatlarımız kalkıyor. Hepsi Midyat Belediyesinin birer mahallesi haline geliyor. Bu beldelerden Yolbaşı’nda şimdiye kadar güzel hizmetler veren değerli kardeşimiz Siraç Çavğa beye, hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, Gelinkaya Beldesi Belediye Başkanımız Mehmet Aksöz beye, Acırlı Beldesi Belediye Başkanımız sevgili kardeşimiz Hasan Pala beye de değerli hizmetleri için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun, sağ olsunlar, var olsunlar. Biz bir taş üstüne taş koyan insanlara her zaman şükran borcumuzu, vefa duygumuzu muhafaza ederiz. O nedenle kendileri inşallah bundan sonra da partinin en değerli mensupları olarak bu davaya hizmet etmeye devam edecekler. Gün ayrı gayrı olma günü değildir. Güçlerimizi birleştireceğiz, ya şuan da Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olacağız, eğer yanında değilsek karşısında olanlarla da aynı yere düşmüş olacağız. Böyle bir vebali kimse taşıyamaz.” dedi.

‘BAŞBAKAN’IN AYAĞINA ÇELME TAKTIRMAYIN’

Güler, şöyle konuştu: “Değerli kardeşlerim, adayımız Midyat Belediye Başkanımız Şehmus Nasıroğlu arkadaşımızdır. Önceki hizmetleriyle de sizin tanıdığınız, sevdiğiniz ve bu dönemde de partimizin teveccühleriyle belediye başkanlığına aday gösterilen bir kardeşimizdir. Ona bu 30 Mart seçimlerinde, hem Şehmus Nasıroğlu’na hem de Büyükşehir Belediye Başkan adayımız sayın Mehmet Vejdi Kahraman’a sizden destek istemeye geldik. Yalnız 30 Mart seçimleri bir belediye seçimi olmaktan çıktı. 30 Mart başka bir mahiyete büründü. 30 Mart’ta sadece belediye başkanlığını, Büyükşehir belediye başkanlığını seçmeyeceksiniz. 30 Mart’ta adeta bir referandum var. Neyin referandumu? Başbakanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağına takılmak istenen çelmenin, ona karşı düzenlenen tuzakların, hazırlanan desiselerin millet nazarında test edileceği bir referandum. Bu seçimde Başbakan’ın arkasında olup, olmadığını, millet iktidarının devam edip etmeyeceğini, bu şantajın, montajın, dublajın, kasetlerin, komploların devamına izin verip vermeyeceğimizin, cevabını vereceğimiz bir tarih olacaktır. Onun için 30 Mart çok önemli. Elinizi vicdanınıza koyun, Başbakan’ın ayağına çelmeyi taktırmayın. Sizden beklediğimiz budur.”

‘DAVANIN BİRER NEFERİ OLDUKLARINI GÖSTERDİLER’

Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu ise, “Gelinkaya belediye başkanımız, Yolbaşı belediye başkanımız ve Acırlı belediye başkanımız bu davanın birer neferleri olduklarını gösterdiler. Onlara sizlerin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Yolbaşı’ndan yüzde yüz oy istiyorum.  Biz Yolbaşı’ndaki bütün insanları seviyoruz ve hepsine sahip çıkmaya söz veriyoruz” şeklinde konuştu.

foto-galeri-icon.png

Daha sonrada Şenköy beldesine geçen Güler, burada da bazı aileleri ziyaret etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum